5 کتاب که ایلان ماسک توصیه میکند برای موفقیت بخوانید • دیجیکالا مگ

مهم ترین نکته ای که باید در مطالعه زندگی نامه افراد موفق به آن توجه کنید، این است که فقط و فقط از آن ها درس بگیرید و دقت کنید که چه عادت ها و رفتارهایی توانسته اند آن ها را به این درجه از موفقیت برسانند. این مهاجر آفریقای جنوبی طی سالهای گذشته موفق شده است با بنیانگذاری شرکتهای متعدد و موفق از جمله Zip2 در ۱۹۹۹، پیپل در ۲۰۰۲ و تبدیل شدن به مدیر عامل اجرایی تسلا موتورز در ۲۰۰۸، پلههای موفقیت را با سرعتی کمنظیر طی کند. والتون رئیس و مدیر اجرایی (مدیر عامل) گروه Arvest Bank، یک بانک منطقه ای متعلق به والتون است که بیش از ۲۶۰ شعبه در بیش از ۱۰۰ شهر در سراسر آرکانزاس، میسوری و اوکلاهما فعالیت می کند.

  • ارزش خالص دارایی: 199.9 میلیارد دلار
  • سن: ۶۳ سال
  • ثروت: ۵۴ میلیارد دلار
  • منبع ثروت: کارآفرین
  • مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)
  • برنارد آرنو (Bernard Arnault)
  • جف بزوس در سال 1964 در شهر نیو مکزیکو پا به جهان گذاشت
  • سن: 48 سال

امروز وب سایت بیش از ۴ میلیارد کاربر دارد و همچنان رشد می کند و محصولات و خدمات بیشتری را ارائه می دهد. در سال ۲۰۰۸ ناسا با عقد قراردادی ۱.۶ میلیارد دلاری، وظیفهی ارسال محموله به ایستگاه فضایی بینالمللی (ISS) طی ۱۲ پرتاب را به اسپیس ایکس سپرد. آقای ماسک در می 2012 به سرخط خبر ها تبدیل شد؛ زمانی که اسپیس ایکس راکتی را پرتاب کرد که می توانست اولین وسیله نقلیه تجاری را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کند. ایلان ماسک این شرکت را برای این درست کرد که سفینههای فضایی و راکتهای فضایی را برای دولت آمریکا بیافریند. البته ایلان ماسک در این توئنیت چیز خاصی ننوشته بود و فقط عکس یک سگ را که یک موشک را نگه داشته منتشر کرد.

او هم اکنون صاحب «ام جی ای» بزرگ ترین کارخانه عروسک سازی جهان است که توسط یک فرد و بدون سرمایه گذاری شرکا اداره می شود. با این حال، او اکنون به نقطه اصلی خود رسیده است. این کار دقیقا در دستورالعمل ماموریت اصلی تسلا برای سرعت بخشیدن به گسترش انرژیهای تجدیدپذیر نیست اما ساخت یک ربات انساننما که میتواند با محیط زیست تعامل داشته باشد و به واسطه روشهای گوناگون در این زمینه کمک کند، برای جهان بسیار مهم است. گاهی اوقات نمیتوان درک کرد که ایلان ماسک چطور میتواند این همه پروژه نوآورانه را مدیریت کند.

به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، ماسک بارها بیت کوین و سایر ارزهای مجازی را با اظهارات خود در رسانههای اجتماعی تخریب کرده است. مجله سن خوزه ارزش داراییهای وی را ۱٫۹ میلیارد دلار برآورد کرده است.همچنین ماهنامه فوربس وی را به عنوان دومین ثروتمند ایرانی در جهان معرفی می کند. به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، ثروتمندترین فرد جهان با ثروتی که مجله فوربس آن را ۲۶۵.۴ میلیارد دلار تخمین زده است، جایگزین جو بایدن و کامالا هریس که سال گذشته این عنوان را کسب کردند میشود. ۲- نفر دوم این فهرست پیر امیدیار معروف و مالک سایت ای بی است.ثروت وی در سال ۲۰۱۱ ۶/۷ بیلیون دلار برآورد شده است.وی که جایگاه ۲۹ ثروتمندان جهان را به نام خود کرده است، رئیس و موسس سایت ایبی (e-bay) اولین و معروفترین وبگاه مخصوص حراج و خرید و فروش اینترنتی است که تا آخر سال ۱۹۹۸ ۱/۲ میلیون عضو ۷۵۰ میلیون دلار حجم معاملات و حدود ۸ میلیون دلار سود کسب کرده بود .این شرکت بیش از ۶۰۰۰ کارمند ۴۶ میلیون مشتری ثبت شده و ۴۴۱ میلیون دلار سود خالص در سال ۲۰۰۵ داشتهاست.

در واقع برای تجهیزات دریافت اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک باید حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون پول کنار بگذارید. او دارای سابقهای بیش از ۱۲ سال در زمینه فناوری سطح بالا در شرکتهای پیشروی اینترنتی مانند نتاسکیپ است. اما در کمتر از یک سال و با رواج خرید محصولات اینترنتی به دلیل کرونا سرمایه ای بیش از ۷۰ میلیارد دلار کسب کرد. آقای لی کی شینگ یک کارگردان هنگ کنگ کسب و کار، سرمایه گذار و شهردار است.

شلتون آدلسون یک کارگردان آمریکایی، سرمایه گذار و شهردار است. در اواخر نوامبر 2017، پسازآنکه “رحم امانوئل”، شهردار شیکاگو خواستار پیشنهادهایی برای ساخت و بهرهبرداری از یک خط ریلی سریعالسیر شد که مسافران را از فرودگاه O’Hare به مرکز شهر شیکاگو در 20 دقیقه یا کمتر منتقل میکند، ماسک توئیت کرد که همه کارها را انجام داده است. حوزههایی مثل اتومبیلهای برقی، سفر به فضا، حملونقل تازه و جدید و یا فناوریهای الکترونیکی بسیار جدید.

ایلان ماسک برنامهنویسی کامپیوتری را در سن نه سالگی به شکل خودآموز فرا گرفت. او به راحتی میتوانست پس از پروژه PayPal همزمان با میلیونر شدنش از دنیای تجارت بیرون رود ولی نه تنها پا پس نکشید بلکه پروژههای عجیبتری را شروع کرد. جک در چین کارهای مختلفی را شروع کرد از شرکت KFC یا شرکت مخابراتی که راه اندازی کرد و کشور چین شرکت او را از دستش گرفت و چندین کار دیگر که در نهایت با سایت علی بابا توانست به این ثروت دست یابد. ۸-ایرانی بیلیونر بعدی،پسر علی خسروشاهی بنیان گذار کارخانجات مینو است.ثروت وی ۵۹۲میلیون دلار برآورد شده است.خسروشاهی ثروتمندترین ایرانی مقیم کاناداست. او یکی از ثروتمندترین ساکنین کالیفرنیای شمالی است. او به عنوان ثروتمندترین فرد در هند شناخته شده است، او همچنین به عنوان یکی از نفوذ ترین افراد جهان شناخته شده است و شرکت او یکی از با ارزش ترین شرکت های هند است.

طبق گزارش Bloomberg Billionaires Index، ژاکلین مارس بیست و نهمین نفر در میان ثروتمندترین افراد جهان و ششمین نفر در بین پولدارترین زنان جهان است. خانواده والتن جزو ثروتمندترین خانواده های جهان به حساب می آیند که از افراد خانواده آن ها ۳ نفر جزو لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته اند. ایشان با ثروتی که از خانواده اش برای او به ارث رسیده توانسته خود را در لیست ثروتمندترین افراد جهان جای دهد. ۹- نفر بعدی که جوان ترین ثروتمند ایرانی است با ۱۷ سال سن ثروتی بالغ بر ۱۲۲ میلیون دلار دارد.علی الدوبیخی مالک شرکت Camel Trading Group است.

خانواده اش مالک ۳۳٪ از L’Oreal است. از سال ۲۰۱۹، ارزش خالص Mukesh Ambani تقریبا ۴۹ میلیارد دلار است. ارزش خالص قابل توجه آن، که عمدتا از طریق موفقیت یکپارچه Wal-Mart در خرده فروشی انباشته شده است، او را ۱۰مین فرد ثروتمند در آمریکا می کند. در سال ۲۰۱۹، ارزش خالص جیم والتن ۴۷٫۳ میلیارد دلار است. از سال ۲۰۱۹، ارزش خالص آلیس والتون تخمین زده شده است که تقریبا ۴۴ میلیارد دلار است. در سال جاری ارزش خالص هوی کای یان ۳۵٫۵ میلیارد دلار است. از سال ۲۰۱۹، ارزش خالص استیو بالمر ۴۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. امروز، ارزش خالص دارایی های جک معادل ۴۲٫۲ میلیارد دلار برآورد شده و او را به نقطه ۱۶ در این فهرست رسانده است.