چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

در ادامه مقاله، برای روشن شدن معنی دقیق اچ تی ام ال و یا به عبارتی زبان نشانه گذاری ابر متنی، با کاربرد HTML بیشتر آشنا خواهیم شد. به عبارتی وقتی در جواب سوال html چیست می گوییم : «زبان نشانه گذاری ابر متنی»، درواقع درحال توضیح این امر هستیم که HTML یک زبان نشانه گذاری است که شامل بخش های مختلف به نام تگ است. اچ تی ام ال یک زبان نشانه گذاری است. زبان HTML یکی از معدود زبان هایی هست که توسط انواع مرورگر ها بطور مستقیم خوانده می شود و همین نشانه از پر اهمیت بودن زبان اچ تی ام ال است.

تقریبا هر فرد یا سازمانی که دارای سایت است بی نیاز از کسی که HTML و CSS را بلد باشد نیست. شاید در حین کار با HTML به چیزهایی به نام «تگ یا tag» برخورد کرده اید و برایتان سوال پیش آمده است که تگ ها چه چیزهایی هستند. ایده ای که قرار بود کاری کند تا سایر دانشمندان بدون حضور در آزمایشگاه بتوانند یافته و نظرات خود را با سایر دانشمندان به انتشار بگذارند. در سال ۱۹۸۹ میلادی جایی که فیزیکدانان سراسر دنیا در آزمایشگاه قاره اروپا در ژنو (سرن CERN ) برای آزمایش فیزیک ذره ای دور هم جمع شده بوده و به بیان دیدگاه ها، تفکرات، و یافته های خود می پرداختند تیم برنرز- لی ایده ای به فکرش خطور کرد.

البته این شبکه در ابتدا یک شبکه خصوصی بود و قطعا این تیم هیچ وقت فکر نمی کرد این اختراع روزی وارد تمام خانه در سرتاسر دنیا شود. فرانت اند (چیزی که کاربر می بیند) و بک اند (چیزی که کاربر نمی بیند در واقع همان برنامه نویسی سایت). این درست است که شما می توانید سایت خود را با استفاده از HTML بهینه سازی کنید، اما باید برای آن تمام المان های سئو را بشناسید و زمانی برای درگیر کردن آن ها صرف کنید. در این صورت میتوان در ابتدا سایت را با استفاده از cms طراحی کرد و چنانچه پروژه موفقیتآمیز بود با استفاده از برنامهنویسی سایتی با امکانات ویژه طراحی کرده و جایگزین قبلی نمود.

اگر طراح این سیستم دانش کافی در زمینه سئو نداشته باشد یا از نظر یک کارشناس استفاده نکند، سایتها در آینده با مشکل مواجه میشوند. آن قدر بگویم که ساخت و طراحی یک صفحه با HTML و CSS مانند ساخت یک فایل ورد و نوشتن در آن می باشد. HTML5 در حال حاضر جدید ترین نسخه HTML می باشد که مورد تایید شبکه جهانی وب (W3C) است و قابلیت های خوب آن باعث شده تا برنامه نویسان حرفه ای برای طراحی صفحات وب از HTML5 استفاد نمایند.

خیلی از اشخاصی که به خوبی مفهوم HTML را درک نکرده اند و نتوانسته اند که پاسخ خوبی برای سوال HTML چیست پیدا کنند، HTML را یک زبان برنامه نویسی میدانند که کاملا اشتباه است. همچنین کاربران میتوانند پرسش های خود را مطرح کرده و شما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ آن را بدهید.

پس از معرفی زبان HTML و پاسخ به سوال Html چیست و چه کاربردی دارد، خوب است مقداری اطلاعات در مورد تاریخچه html نیز بدست بیاورید تا همه چیز درباره اچ تی ام ال گفته شده باشد. هیچکس از پول خصوصاً دلار بدش نمیآید نه؟ همچنین به راحتی می توان با نصب افزونه های امنیتی و قدرتمند موجود در مخزن wordpress، از نفوذ هر حمله و تهاجم هکرها به سایت جلوگیری کرد. پس آنها دوباره شروع به کار کردند و با توسعه شبکه خود نام این مستندات و متون پیشرفته منتشر شده را ابر متن (HyperText) گذاشتد. در ادامه تیم به این موضوع فکر کردند که صفحات علمی منتشر شده در شبکه، باید چیزی فراتر از یک متن خالص باشند.

در واقع هرکاری که HTML انجام میدهد، از طریق تگ ها انجام میدهد و این تگ ها هستند که به HTML قدرت میدهند. ساختاربندی اصلی صفحات وب که با HTML انجام میشود. برای ساخت فایل html کافی است کد های بالا را در notepad ویندوز کپی کرده و با پسوند .html ذخیره کنید. نتیجه سالها تجربه موثر و موفق مدیران، در کنار تخصص و تعهد نیروهای جوان، توانایی این مجموعه را در انجام پروژههای متعدد و متنوع در زمینه طراحی سیستمهای تحت وب بالا برده و با حفظ کیفیت، رضایتمندی مشتریان را نیز در پی داشته است.

شما یک شخص با کلاس کاری بالا و دارای شغلی با هزینه ای میلیونی هستید و طبیعتا متناسب با حرفه خود می خواهید وب سایتی عالی و کاربردی برای شغل خود داشته باشید. اگه با این پلاگین ها کار نکنید یا اگه شما بودجه یا منابع برای برنامه نویسی این ویژگی ها را در قالب وردپرس خودتون نداشته باشید چی؟ همچنین می توانید افزونه های جوملا را بگیرید، یا توسعه دهندگان جوملا را استخدام کنید تا به شما در درست کردن یک فروشگاه اینترنتی کمک کنند. بنابراین می توان گفت که صفت ها در html بر گیرنده مقادیر خاصی هست که تأثیر مشخصی بر محتوا میگذارد، برای مثال برچسبهایی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری پیوند به صفحات دیگر در اچ تی ام ال تعریف شدهاند.

همینطور تغییر دادن کاربرد یک وب سایت اختصاصی عملا غیر ممکن یا خیلی سخت است اما در مقابل تغییر کاربرد یک سایت وردپرسی، صرفا نیاز به یک تغییر قالب و شاید نصب افزونه داشته باشد. که هر کدام از این تگ ها دارای کاربرد و خواص مربوط خود هستند و به مرورگرها کمک می کنند تا بفهمند هر بخش از صفحه چه نوع عنصری است و باید به چه صورت نمایش داده شود. البته باید بدانید که یادگیری همه آن ها اجباری نیست اما پیش نیاز هرکدام از آن ها همین اچ تی ام ال و سی اس اس می باشند.

در این نرم افزار کارپسند و انعطاف پذیر شما می توانید تمامی چیزهایی که برای انتشار لازم دارید را بیابید و از آن ها به راحتی استفاده کنید، یکی از قابلیت های بسیار خوب سیستم های مدیریت محتوا نظیر وردپرس (WordPress) این است که انواع ابزارهای مدیریت و انتشار مطالب با شکل های مختلف و متنوع به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.