(ویدیو) اولین جلسه پارلمان عراق؛ صدریها با پوشیدن کفن و موتورهای سه چرخه وارد شدند!

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، عباس امیریفر رئیس شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری در دولت احمدینژاد در پاسخ به اینکه احمدینژاد در دورانی ریاست قوه مجریه را برعهده داشت، از گفتگو با رسانههای بیگانه استقبال میکرد؟ «عباس امیریفر»، رئیس شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری در دولت احمدینژاد، در پاسخ به اینکه احمدینژاد در دورانی ریاست قوه مجریه را برعهده داشت، از گفتگو با رسانههای بیگانه استقبال میکرد؟

اولین جلسه دوره جدید پارلمان عراق برای انتخابات رئیس و دو معاون او در حالی امروز (یکشنبه) آغاز شد که حضور نمایندگان کفن پوش جریان صدر و همچنین ورود برخی نمایندگان به جلسه با استفاده از موتورهای سه چرخه موسوم به توک توک که نماد اعتراضات اکتبر است از حاشیههای قابل توجه آن بود.

چندی پیش اخبار و تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که بر اساس آن باشگاه خبرنگاران جوان مورد هجمههای گوناگون درخصوص تاخیر در انتشار مصاحبه احمدی نژاد قرار گرفت. اگر مجموع گزارهها و استدلالهای پیش گرفته را در مقام قیاس وزنی مطمح نظر قرار دهیم به این نتیجه منطقی میرسیم که روسها اصولا باید از توافق هستهای حمایت و در راستای تحقق آن تلاش کنند.

وقتی این حضور یکپارچه شود، قطعا و یقیقنا گروههای آنورمالتر نمیتوانند قد علم کنند و دقیقا به همین دلیل، تندورها سعیشان را برای برهم زدن نظم موازنه قدرت به کار میگیرند. وی اضافه کرد: همان زمان من از تهران بیانیه ای صادر کردم و گفتم با وجودی که حاضر نیستیم از یک وجب خاک کشورم را نادیده بگیرم ولی اسراییلی ها به این پیمان (اشاره به پیمان اسلو) هم عمل نمی کنند.

گفت: در آن زمان اگر فردی با رسانههای خارجی مصاحبه میکرد، برخورد و تهدید میکرد و به همه دستور میداد که حق ندارید با رسانههای خارجی از جمله رادیو فردا و مواردی از این قبیل گفتوگو کنید و میگفت هر کسی این اقدام را انجام دهد و از دستور سرپیچی کند، مجازات شود، اما در حال حاضر نمیدانم چه اتفاقی افتاده که خودش مصاحبه میکند.

احمدینژاد، این روش را رمز پیروزی سیاستورزیاش انتخاب کرده و هر کاری میکند تا زمین و زمان را به هم بریزد و خود را به صدر اخبار و توجهات باز گرداند. حمید رسایی نماینده وقت مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تاریخ هشتم مهرماه سال ۱۳۸۸ میگوید: بر خلاف نظر دیگران که اول باید مسایل داخلی را حل کرده و بعد به مسایل خارجی توجه کرد، تا حضور فعال در خارج نداشته باشیم نمیتوانیم به توسعه درونی دست یابیم و چهارمین سفر دیگر احمدی نژاد سفری فعال و پرتحرک بود و سفر اخیر برخلاف سفرهای گذشته نوعی جهاد به حساب میآمد.

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، میگوید: «افغانستان در برابر چشمان ما به سوی بدترین فاجعه انسانی روان است. سه وزیر کابینه آلمان که در سیاستگذاری خارجی این کشور نقش دارند وزیر دفاع، وزیر همکاریهای اقتصادی و وزیر امور خارجه هستند. به گزارش اقتصادآنلاین روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: احمدینژاد در مصاحبه با شبکه «الجدید» لبنان که ضدحزبالله است گفت: مسائل سوریه باید مطابق خواست مردم سوریه پیش برود نه دخالت ایران، حزبالله و دیگر نیروهای نیابتی خارجی.

واکنش هاشمیطبا به مصاحبه احمدینژاد با رادیو فردا؛ ظاهرا اینجا برخی آزادترند! ساعت 24-روز پنجشنبه گفتوگویی تصویری با محمود احمدینژاد منتشر شد که بخشهایی از آن بسیار موردتوجه قرار گرفت؛ نه به دلیل مصاحبه با احمدینژاد که این روزها در هر شبکه و رسانه و پلتفرمی دیده میشود، بلکه بیشتر به همان دلیل همیشگی؛ اظهاراتی که به شعارهای انتخاباتی بر زمین مانده میماند و در نگاه مردم مدام حرف و عملش با یکدیگر در حال قیاس.

به همین دلیل است که بین منافع ملی و حوزهی جغرافیایی کشورها، همواره تداخل به وجود میآید. مسئله اصلی این است که شرایطی به وجود آمده که یک فرد توان پرداخت یک تست کرونا را ندارد و معلوم نیست سرش چه بلایی میآید. عصرایران؛ مصطفی داننده- اگر بخواهیم متفاوتترین سیاستمدار ایرانی را معرفی کنیم، قطعا آن فرد محمود احمدینژاد است.

هدف از وضع تحریمهای جدید تحت فشار قرار دادن الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس و دولتش است که از سوی غرب و اپوزیسیون به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و سرکوب معترضان به نتیجه این انتخابات متهم شده است. به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، بهمن ماه گذشته باشگاه خبرنگاران جوان مصاحبهای با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین کشور ترتیب داد که قرار بود این مصاحبه به همراه گفتوگوهایی با دیگر شخصیتهای سیاسی، سال آینده در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ منتشر شود.

مصاحبههای پشت سر همی که تیم رسانهای احمدینژاد برای او ترتیب میدهند نیز تحقق بخشی از این رویکرد است؛ رویکردی که بر همیشه در دیدرس رسانهها بودن و رواج تفکر جریان موسوم به بهار تاکید دارد. او از حاکمیت رانده و از مردم مانده، تلاش دارد تا از آب گلآلود این روزها ماهی خود را صید کند.

ختس (در عبری: טיל חץ به معنای: پیکان) نوعی سامانه دفاع موشکی است که از سال ۱۹۸۶ به طور مشترک توسط اسرائیل و آمریکا تولید میشود و توانایی بالاتری برای رهگیری موشکهای بالیستیک نسبت به سیستم مشابه آمریکایی امآیام-۱۰۴ پاتریوت دارد. او بهتر از هر سیاستمداری در ایران، رسانه و دیده شدن را درک کرده است.

من معتقد هستم کسانی که دنیا را در صد سال اخیر مدیریت کردند، به این نتیجه رسیده اند که ساز و کارهایشان دیگر پاسخ نمیدهد، باید تغییرات اساسی بوجود بیاورند و انتشار کرونا، یکی از اهدافش پوشش دادن و تغییرات است.بخشهایی از این گفتگو را به نقل از سایت رئیس جمهور سابق بخوانید:رابطه ایران و عربستان بسیار بسیار مهم است، برای منطقه ما تعیین کننده است و بر روی مسائل جهانی هم تاثیر بالایی میگذارد.

لذا یکی از ابزارهای جدی اصوگرایان همین رفتارهای سلطهجویانه است. یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی و معاونسیاسی (نمایندگی ولیفقیه) سپاه در یادداشتی نوشت: رفتارهای رئیسجمهور سابق در ماههای اخیر نشان میدهد، او تصمیم گرفته است با پیادهسازی چندین سناریو، آمدنش به عرصه انتخابات ۱۴۰۰ را به یک مطالبه مردمی تبدیل کند.

خرداد: حسین نورانینژاد فعال سیاسی و روزنامه نگار در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: مصاحبه اخیر احمدینژاد لازم بود تا دوباره او را به یاد ما بیاورد. البته اکثر وزارتخانههای دولت فدرال تا حدی در شکلدهی به سیاست خارجی نقش دارند به این جهت که حوزههای اندکی در سیاستگذاری هر دستگاه وجود دارند که هیچ ارتباطی با مسائل برونمرزی نداشته باشند.

خبرگزاری فارس ـ رفتارهای رئیسجمهور سابق در ماههای اخیر نشان میدهد، او تصمیم گرفته است با پیادهسازی چندین سناریو، آمدنش به عرصه انتخابات 1400 را به یک مطالبه مردمی تبدیل کند. احمدی نژاد وضعیت اقتصادی حاضر ایران را فاجعه بار توصیف کرده و مسبب این وضعیت را توافق اتمی دانسته است که به گمان او از چارچوب حقوقی روشنی بهره مند نبوده و در نتیجۀ این امر جمهوری اسلامی ایران، به گفتۀ احمدی نژاد، حتی نتوانست از تنها ثمرۀ این توافق یعنی لغو و تعلیق تحریم ها بهره مند شود.

ولی اسماعیلی گفت: در دولت قبل از ترامپ هم تحریم های آمریکا علیه سازمان ها، نهادها و شرکت های ایرانی وجود داشت؛ اما در دولت ترامپ علاوه بر اینها روی تحریم افراد هم تمرکز شد و این تحریم مقامات در دولت ترامپ با هدف ضربه زدن به مناسبات اقتصادی ایران بود.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، و جواد ظریف، وزیر امور خارجه این کشور، از جامعه بین المللی پایان دادن به تحریم های غیرانسانی آمریکا را خواستار شده اند. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق روز گذشته (یکشنبه) در حاشیه حضور در کنفرانس «گفتوگوی منامه» در بحرین گفت که عراق برنامهای برای عادیسازی روابط در آینده با رژیم صهیونیستی ندارد.

به گزارش همشهری آنلاین، این روزنامه افزوده است: وی در مصاحبه با شبکه «الجدید» لبنان که ضدحزبالله است گفت: مسائل سوریه باید مطابق خواست مردم سوریه پیش برود نه دخالت ایران، حزبالله و دیگر نیروهای نیابتی خارجی. سیاست خارجی یک کشور نیز در طی زمان، تغییر میکند. ترامپ خودش زائیدهی یک روند است و البته خودش هم این فرایند را تشدید و تقویت میکند.