نحوه انجام معامله در بورس کالای ایران به زبان ساده

به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در ادامه سفر خود به اصفهان و در بازدید از گروه صنعتی انتخاب (اسنوا)، اظهار کرد: فکر میکنم برخی از واحدهای تولیدی نیازمند نقدینگی هستند و وظیفه سیستم بانکی تامین نقدینگی این واحدها برای افزایش تولید داخلی است تا از سوی دیگر کمتر به محصولات خارجی وابسته باشیم. به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در ادامه سفر خود به اصفهان و در بازدید از گروه صنعتی انتخاب (اسنوا)، اظهار کرد: فکر میکنم برخی از واحدهای تولیدی نیازمند نقدینگی هستند و وظیفه سیستم بانکی تامین نقدینگی این واحدها برای افزایش تولید داخلی است تا از سوی دیگر کمتر به محصولات خارجی وابسته باشیم. ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ – ۱۲:۲۹ بین الملل آسیای غربی نظرات – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، به نظر میرسد ایالات متحده آمریکا برای تعدادی از سیاستمداران لبنانی حکم خدا را دارد، چرا که قدرت و نفوذ خود را از این کشور میگیرند و هزاران مایل سفر میکنند تا بتوانند دستورات این کشور را دریافت کرده و اسرار دولت لبنان را روی میز مقامات آمریکایی قرار دهند. خبرگزاری میزان – عبدالناصر همتی در یادداشتی در صفحه مجازی نوشت: برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیرانسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت برمعاملات دارو تاکید میکنند، برای ثبت درحافظه تاریخی میگویم: اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشورهای همسایه بین مردمشان تلخترین پاسخ به این عده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالناصر همتی در یادداشتی در فضای مجازی در خصوص اقدامات صورت گرفته به منظور تامین واکسن کرونا توضیحاتی ارائه و عنوان کرد: برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی امریکا در تحریم ایران را دارند، و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت بر معاملات دارو تاکید میکنند، برای ثبت در حافظه تاریخی می گویم: اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشورهای همسایه بین مردمشان تلخ ترین پاسخ به این عده است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «عبدالناصر همتی» طی یادداشتی در اینستاگرام نوشت: درخصوص واکسن کرونا برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند، و تنها به ادعای دروغین امریکا بر عدم محدودیت بر معاملات دارو تاکید میکنند که برای ثبت درحافظه تاریخی باید به برخی نکات اشاره کنم. موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی بیستمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید معکوس به مبلغ ۱۱۸.۵هزار میلیارد ریال اقدام کرد.

حکم دیوانمحاسبات که سیف رنگ اجرای آن را هم به چشم خود ندید/سوءمدیریتهای احمد عراقچی یا عملکرد ضعیف سیف در انتخاب؛کدام مقصر هستند؟ گری رایس، سخنگوی صندوق بینالمللی پول، زمان دقیق این نشست و زمان تصمیمگیری در مورد ریاست صندوق بینالمللی پول را اعلام نکرد و تنها اعلام کرد شورای اجرای به زودی تشکیل جلسه خواهد داد. رئیسکل بانک مرکزی درباره تورم نیز اظهار داشت: یکی از ریشههای تورم، خلق پول، نقدینگی و پایه پولی به کسری بودجه دولت برمیگردد و دولت هم مطرح کرده که استقراض از بانک مرکزی خط قرمز است و خواهش من این است که در بودجه ۱۴۰۱ نمایندگان به این موضوع توجه داشته باشند. زیرا اشخاصی خواهان دانستن آن بودند که جمع کل پول، محل مصرف پول، رئیس بانک و جایگاه بانک کجاست (روزنامۀ تمدن، ش54، صص3-4؛ همان، ش59، ص2؛ روزنامۀ حبلالمتین تهران، ش172، صص1-3). عادلآذر در این برنامه تلویزیونی گفته بود: دیوان محاسبات نوسانات نرخ ارز و مدیریت منابع ارزی کشور را از آذر پارسال به طور جدی رصد می کرد.بانک مرکزی گارد خاصی در برابر نظارت های دیوان گرفته بود و به ما اطلاعات و دسترسی های لازم را نمی داد.هیأت مستشاری و دادستان دیوان محاسبات کشور در بهمن سال 96 تخلفات بانک مرکزی را محرز دید و بر انفصال رئیس کل بانک مرکزی و معاونان ایشان رأی داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هفته گذشته، عادلآذر رئیسدیوان محاسبات کشور در گفتگویویژه خبری شبکه دو سیما خبر از صدور حکم انفصال از خدمت برای ولیالله سیف رئیسکل سابق بانک مرکزی و چند تن از معاونان وی داده بود. «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا با اعلام این خبر از جایگزینی فون در لاین از مقامات آلمانی نزدیک به «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور با «ژان کلود یونکر» خبر داد. کارشناس مسائل سیاسی گفت: سیاست رئیس جمهور برای انتخاب سیف به عنوان مشاور مالی خود، دهان کجی به مجموعه اقتصادی و بی توجهی به مطالبات مردمی است. وی ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر بانک مرکزی ما بهعنوان صندوق مالی دولت عمل میکند، یعنی دولت هر سیاستی دارد ارائه میکند و بانک مرکزی هم آن را اجرایی میکند. بطور کلی شما به دنبال اعدادی در جدول خواهید بود که به مثبت یک یا منفی یک نزدیک هستند و همبستگی های نزدیک به صفر مانند جفت ارزهای AUD/USD و EUR/AUD جذابیتی برای شما ندارند. یک کارشناس حقوق بانکی میگوید: این تغییر در گام نخست فقط شامل حقوقبگیران و مستمریبگیران بخش خصوصی و دولتی میشود. بانک مرکزی در چارچوب مدیریت نقدینگی مورد نیاز بازار بینبانکی ریالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی اجرا میکند.