نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری 1400/ آیت الله رییسی برنده انتخابات سیزدهم-راهبرد معاصر

پوتین نظامی مشکی یکی از پرکاربردترین انواع پوتین است. شخصیت پوتین بسیار مرموز که دخترانش نیز شخصیتشان بسیار شبیه به پدرشان است. اول ملتسازی آنگاه دولتسازی که به مدل اروپایی مشهور است و در گونه دوم دولتسازی آنگاه ملتسازی که به مدل آمریکایی شهرت دارد. پس میتوان دولت- ملتها را این گونه تعریف کرد که بین دولت و ملت همواره یک رابطه منطقی و دو سویه بر قرار است. دولت- ملت به لحاظ لغوی یک موجودیت مستقل تحت سلطه یک ملت واحد است. چون در آن زمان تلقی از دولت و ملت متفاوت بود؛ بجای ملت بیشتر به هویت های همگون نژادی و یا پیروان یک دین واحد تاکید می شد. از نظر عده ای تاریخ پیدایش دولت به قرن شانزدهم میلادی بر می گردد. هر سه فرزند عبدالناصر همتی در ایران تحصیل کرده اند.شایعه ای مبنی بر اینکه دختر عبدالناصر همتی در کالیفرنیا زندگی می کند هم مدتی داغ شد که مشخص شد تنها یک تشابه فامیلی است. تجربه برجام به ایران نشان داد که وقتی این کشور در مساله هسته ای خود، اهرم های فشارش علیه آمریکا را از کار بیندازد، عملا موضع آمریکا در تشدید فشارها علیه تهران، بیش از پیش تقویت خواهد شد.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: به نظر من مخاطب آنها این است که بخواهند در جنگ روانی، مردم ایران را دچار تردید بکنند و از آن برای انتخابات کنگره در ماههای آینده استفاده کنند. امروز در شرایطی توافق انجام شده است که در توافق مشترک به صراحت از فعالیت آب سنگین رآکتور اراک یاد شده است و رآکتور اراک با همین ماهیت آب سنگین با ویژگیهایی که در توافق آمده است، تکمیل خواهد شد. این روابطه دوسویه توسط فرهنگ و نشانه های معنایی، مشترکات تاریخی و برنامه های سیاسی، سرزمین مشترک و حراست از آن، ایجاد میشود. دولتهای صنعتی باید مسئولیتهای تاریخی خود را بپذیرند و نسبت به تأمین مالی، انتقال فنآوریهای مربوطه و ظرفیتسازی در کشورهای در حال توسعه اقدام نمایند. دکتر روحانی اظهار داشت: به طور قاطعانه در دولت گفتم و چند بار هم اخیراً تأکید کردم ما مهلت سه ماهه به همه آنهایی که ارز بردند داده ایم و باید ثابت کنند که کالای مورد نیاز را آوردند و وارد کشور کردند و این کالا در کجا قرار دارد؛ گمرکات کشور الان در ترخیص فعالتر شده و از دو هفته پیش به گمرکات دستور دادم که مقررات دست و پاگیری که بخاطر احتیاطاتی که داشتند و ترخیص کالاها بواسطه آن طول میکشید را برداشته و به سرعت کالا ترخیص شود؛ مخصوصاً کالاهایی که مورد نیاز عامه مردم است و از آن طرف مراقبت بکنیم کسی که پول گرفته برای اینکه جنسی وارد کند آن جنس از کدام گمرک آمده، کی آمده و در چه تاریخی و همه اینها محاسبه شود که پولی که گرفته با جنسی که آورده مطابق است یا نه؟

دایانا کشته شد توسط نیروهای نظامی خود انگلیس و معلوم نیست به دستور کی! به این معنا که دولت برای تثبیت و تداوم خود به وجود یک ملت و همبستگی آن نیاز دارد و ملت نیز برای انباشت بهتر و نهادینه قدرت و حفظ هویت متمایز و مستقل خود به وجود دولتی نیرومند نیاز دارد. در این نوع نظام، میان دولت به عنوان عالی ترین نظام سیاسی و ملت به عنوان پدید آورنده گان نظم سیاسی رابطه منطقی وجود دارد. فرضیه نیز بر این دلالت دارد که دولت- ملتسازی مدل آمریکایی چندان قرین موفقیت نبوده و بهتر است در کنار ان از مدل دولت ملت سازی اروپایی نیز استفاده شود. به این مدل همان مدل از پایین به بالا گفته میشود. این دو مدل را میتوان تحت دو نام دیگر نیز معرفی کرد: مدل از پایین به بالا، و مدل از بالا به پایین . به دنبال پایان دادن به مشکلات طولانی مدت الیزابت شروع به رشد کرد، با برداشت مداوم ضعیف و تورم بالا باعث خسارت وارده به وضعیت اقتصادی و اعتقاد به ملکه شد، همانطور که خشم طلبی ادعاهای دادگاه خشمگین بود.

دولت به سازمانی سیاسی اشاره میکند که هم در درون مرزهای جغرافیایی و هم در رابطه با سایر موجودیتهای مستقل اعمال حاکمیت میکند (فرهنگ علوم سیاسی اکسفورد، 1381: 542) و مربوط به قرون بعد از 16 و 17 میلادی می باشد. دولت- ملتسازی روندی است که طی آن یک جامعه سیاسی تلاش میکند از طریق انباشت قدرت و توسعه ظرفیت نهادی، خودمختاری، حاکمیت و استقلال خود را کسب، حفظ و ارتقا دهد. وی افزود: در ظاهر صنعت بیمه در قالب اقتصادی و جزو بازارهای مالی در کنار بازار سرمایه و بازار پول است، اما واقعیت امر این است که ماهیت بیمه، امنیت بخشی به جامعه است یعنی ذیل تامین اجتماعی باید تعریف شود. آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در پنج سال گذشته در حوزه حمل و نقل کار بزرگی صورت گرفته است، افزود: در دولت های یازدهم و دوازدهم حدود دو هزار کیلومتر راه آهن احداث شده است در صورتی که در کل دوره های قبل، 9 هزار کیلومتر راه آهن ساخته شده است. رئیس جمهوری آمریکا از دونالد ترامپ به خاطر اینکه اعلام کرد که دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق کرده است، تشکر کرد. به گفته این تحلیلگران، جمهوری اسلامی ایران هم از زمان اجرایی شدن برجام به هیچ یک از منافع اقتصادی وعدهداده شده در این توافق دست پیدا نکرده و این آمریکا است که با توجه به خروج از برجام باید با بازگشت به توافق، زمینههای ایجاد توازن دوجانبه در توافق را فراهم کند.