منشاء شیوع کووید19 در سطح فرانسه تثبیت شد

در صورتی که اسهال شدید باشد، به دلیل از دست دادن آب بدن، می تواند یک موقعیت اورژانسی باشد. در این موقعیت، بهتر است از متخصص گوارش مشورت بگیرید. مشاوره تلفنی با متخصص گوارش راه حل مناسبی به نظر می رسد. سردرد بهطور بالقوه یکی از علائم کرونا است. اینکه سردرد ناشی از کرونا ویروس بهطورمعمول در چه نقطهای از بدن رخ میدهد هنوز دقیقاً معلوم نیست.

ویروس از طریق آب منتقل نمیشود و اصلا نگران انتقال از طریق آب و فاضلاب نباشید. مناطق شهرهای حاشیه ای شهر تهران یکی از پر خطر ترین مناطق اند. بالا ترین میزان شیوع کووید19 مربوط به پرجمعیت ترین مناطق تهران است . مناطق 4 14 2 و 5 به ترتیب بیشترین امار مبتلایان در تهران را به خود اختصاص داده اند . با توجه به اینکه احتمال باقی ماندن میکرب ها در زیر ناخن های بلند و مصنوعی حتی پس از شست و شو با اب وصابون وجود دارد . توصیه می شود در زمان همه گیری بیماری کرونا ناخن های دست کوتاه باشند تا خطر انتقال بیماری کمتر شود .

  • کاهش شنوایی ناگهانی بهعنوان یک علامت اولیه
  • آبریزش بینی و عطسه
  • سویهی آلفای ویروس کرونا و علائم کرونا انگلیسی چیست؟
  • لختههای خونی و سیستم عصبی

پروتئینهای نوترکیب کرونا ویروس، از جمله پروتئین شاخک (پروتئین S) و پروتئین نوکلئوکپسید (N-protein) نیز برای مطالعه ویروس از نظر تجاری تولید شده و در دسترس محققان ویروس شناسی قرار گرفتهاند. روش های مبتنی بر PCR گزینه دیگری برای تشخیص ویروسهای کرونا است. برنامههای کاربردی شامل PCR رونویسی معکوس (RT-PCR) و سنجش qRT-PCR در زمان واقعی (کمی) از جمله این روشهای شناسایی هستند. به دلیل شیوع ویروس 2019-nCoV و پاندمی ایجاد شده در سراسر جهان مراکز کنترل بیماریهای واگیر (CDC) یک پنل تشخیصی به روش qRT-PCR را برای آزمایشگاههای دارای مجوز بالینی در نظر گرفته است.

آیا کلروکین می تواند کرونا ویروس را درمان کند؟ واقعیت: در حال حاضر هیچ درمانی اثبات شده برای کرونا ویروس وجود ندارد ، اما بسیاری از افراد بدون نیاز به مراقبت های پزشکی حرفه ای بهبود می یابند. اگر فکر می کنید ویروس را دارید و در تنفس خود مشکل دارید ، با مرکز بهداشت محلی خود تماس بگیرید زیرا به مراقبت های پزشکی حرفه ای نیاز دارید.

COVID-19 تا چه مدت روی سطوح باقی میماند؟ به گفته سازمان بهداشت جهانی، اطمینانی نیست که ویروسی که باعث COVID-19 میشود چه مدت روی سطوح زنده میماند، ولی به نظر میرسد که مثل سایر ویروسهای کرونا عمل میکند. مطالعات (از جمله اطلاعات مقدماتی در باره ویروس COVID-19) نشان میدهد که ویروسهای کرونا ممکن است از چند ساعت تا چند روز روی سطوح باقی بمانند. این ممکن است در شرایط مختلف فرق کند (مثلاً نوع سطح، حرارت و رطوبت محیط). اگر فکر میکنید که سطحی آلوده است، آن را با یک ماده ضد عفونی کننده خانگی رایج تمیز کنید تا ویروس را بکشید و از خودتان و دیگران محافظت کنید.

همچنین او بیان کرد که این یک مشکل جهانی است و باید تمامی کشورها برای برطرف کردن آن همکاری کنند. علاوه بر این، نیاز است تا کشورهای توسعه یافته به جای تقویت خود، تعداد واکسن کافی در اختیار کشورهای فقیر قرار دهند تا به هدف بتوانیم به هدف واکسیناسیون جهانی برسیم. کرکوف هشدار داد که به دلیل معرفی سویههای جدید، علاوه بر واکسیناسیون جهانی، نیاز است تا اقداماتی از جمله پوشیدن ماسک، تهویه مناسب و فاصله گذاری اجتماعی بیشتر از همه وقتها جدی گرفته شود. به تازگی سویه جدیدی از کرونا با نام IUH در فرانسه شناسایی شده است. این سویه جهش یافتهتر از امیکرون است و اولین بار در 10 دسامبر شناسایی و منشا آن کامرون معرفی شده است.

پس از پایان این دوره، باید به مدت پنج روز دیگر همچنان از ماسک استفاده کنند. همین امر در مورد کسانی که به طور کامل واکسینه شده اند و هنوز واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن نیستند نیز صدق می کند. در پایان دوره، اگر علائمی نداشتید، می توانید به فعالیت های عادی بازگردید، اما باید حداقل پنج روز، حتی در خانه در کنار دیگران، ماسک بزنید. اگر پس از پنج روز ایزوله شدن همچنان علائم دارید، تا بهبودی کامل در خانه بمانید و باید حداقل تا پنج روز ماسک بزنید. آیا ابتلای مجدد به امیکرون امکان پذیر است؟ آیا ممکن است فردی که اکنون به امیکرون مبتلا شده بتواند دوباره به همان سویه ویروس مبتلا شود؟

سپس افراد دیگر با لمس این اجسام یا سطوح، به ویروس کرونا آلوده شده و سپس چشم، بینی یا دهان خود را لمس میکنند. افراد همچنین در صورت استنشاق قطرات خارج شده از دهان فرد مبتلا در هنگام سرفه یا بازدم نیز در معرض ابتلا به این بیماری قرار میگیرند. به همین دلیل مهم است که بیش از ۱ متر از فردی که بیمار است فاصله بگیرید. آیا ویروس کرونا که باعث بیماری کووید ۱۹ است میتواند از طریق هوا منتقل شود؟ تاکنون مطالعات انجام شده نشان میدهد که ویروس مولد بیماری کووید ۱۹ به طور عمده از طریق تماس با قطرات تنفسی فرد آلوده منتقل میشود و از طریق هوا انتقال نمییابد.