ملکه الیزابت دوم؛ همه چیز در مورد مسن ترین فرمانروای دنیا – روزیاتو

سالها از حکومت الیزابت اغلب به سادگی استفاده از نام او نامیده می شود – سن الیزابت – چنین تاثیری بر روی ملت بود. اضافه بر آنچه گفته شد مدعیان برجام به خوبی میدانند که متن ژوئن امتیازهایی را واگذار کرده بود که دیگر «همانبرجام» نبود و به لحاظ حقوقی و قابلیت اجرا نشدن، ضعیفتر از برجام بود. همچنین مشخص شد بسیاری از آزمایشهایی که ترانوس انجام داده با دستگاههای آزمایش سایر شرکتها انجام گرفته است. ۱ در نیویورک هستند و می توانیم ملاقات کنیم، به این ترتیب حربه را از آنها گرفتیم و همه گفتند این منطقی است. در واقع باید گفت در اداره امور هم برنامه دارم، با همکاری کارشناسان و فرهیختگان و دانشکدههایی که در این زمینه فعال بودند و هم کارنامهای وجود دارد که نشان میدهد جایی که با اراده قوی و با مجاهدت و توکل خداوند متعال و همکاری مردم وارد میشویم، میتوان مردم را به آینده امیدوار کرد و به حل این مسائل مردم را با یک چشمانداز روشن و آینده بسیار درخشانی امیدوار کرد تا کسانی که مسیر را غیرممکن میبینند، یا به نظر آنها میرسد که کار سخت است، بدلیل مشکلاتی که در خارج برای ما درست کردهاند و برخی از سوءمدیریتها که در داخل وجود دارد، به نظرم میرسد این راه کاملاً هموار است هر چند نیاز به زحمت، تلاش، مجاهدت و ایستادگی دارد.

به نظرم میلیونها شغل در این رابطه میتواند ایجاد شود. البته امروز هم در این فرمان اجرایی باز هم حرفهای تندی را زده است اما در عین حال یک قدم برگشته است ولی ترامپ باید چند قدم برگردد، یعنی باید حداقل به قبل از دوران خودش برگردد ، تا شرایط مناسبی برای تضمین بهتر منافع ایران، آمریکا و جهان ایجاد شود. نکته سوم را برعهده مردم قرار دادهام که اگر مردم میبینند که در این کارنامهای که من در این مدت دارم، این صلاحیت را میبینند که بتوانم در یک اقدام جهادی و انقلابی با مردم و در ارتباط با فرهیختگان، گرهای از مشکلات کشور باز کنم طبیعتاً رای و نظر مردم، انتخاب آنهاست. اگر قرار باشد که لغو تحریمها باز متوقّف بشود بر یک فرایند دیگری، پس چرا ما اصلاً مذاکره کردیم؟ ایشان که دو رئیس قوه را در این سمت تجربه می کرد به عنوان یکی از مسئولان ارشد قضایی کشور مسئولیت سازماندهی و اداره تشکیلاتی این مجموعه را بر عهده داشت. وی که یک مدیریت کلان ملی را به مدت ده سال تجربه می کرد با اتکاء به تجربیات اندوخته خود نظارت بر دستگاههای اداری را متحول و نظام مند کرد. رئیسی علاوه بر مسؤولیت های کلان کشوری ، بنا به توصیه مکرر آیت الله مهدوی کنی و آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی مبنی بر حفظ ارتباط درسی خود با طلاب، از سال ۸۰ تا کنون به عنوان مدرس در مدارس علمیه تهران از جمله مدرسه مجد، مدرسه امیرالمومنین علیه السلام، مدرسه امام حسین علیه السلام و و مدرسه مروی به تدریس سطوح عالی حوزه همچون رسائل و مکاسب، کفایتین و قواعد فقهیه مشغول بود و بعد از عزیمت به مشهد مقدس از ابتدای سال ۱۳۹۵ در مدرسه عالی نواب، به تدریس در موضوع «فقه وقف» پرداخت.تا کنون یک دوره از درسهای حوزوی ایشان در زمینة قواعد فقه در قالب سه جلد با عنوان قواعد فقه عبادی، قواعد فقه قضایی و قواعد فقه اقتصادی به رشته تحریر درآمده که از سوی طلاب درس ایشان، تدوین و از سال ۹۰ توسط چاپ دادگستر به چاپ رسیده است.حجة الاسلام دکتر رئیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه امام صادق (علیه السلام) و مدرسه عالی شهید مطهری و دانشگاه آزاد اسلامی به تدریس دروس تخصصی فقه قضا ، فقه اقتصاد، اصول فقه و قانون مدنی پرداخته است.

و به دنبال شورشهای مارکسیستی و ایجاد مشکلات متنوع در مسجد سلیمان، به همراه گروهی از طلاب در قالب فعالیتهای فرهنگی به آن منطقه رفت. طلاب حوزهٔ علمیه که براساس مدرک صادرشده مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، دوره سطح ۴ را طبق برنامه از کلیه مزایای علمی و استخدامی فارغالتحصیلان دوره دکتری دانشگاهها برخوردار خواهند بود. آیت الله سید ابراهیم رئیسی در حوزه علمیه قم، اصول فقه را نزد آیت الله مروی، لمعتین را نزد آیتالله فاضل هرندی، رسائل را نزد آیتالله موسوی تهرانی، مکاسب محرمه را نزد آیت الله دوزدوزانی، کتاب البیع مکاسب را نزد آیتالله خزعلی، خیارات مکاسب را نزد آیت الله ستوده و آیتالله طاهری خرمآبادی و کفایه را نزد آیتالله سید علی محقق داماد، تفسیر قرآن کریم را نزد آیت الله مشکینی و آیت الله خزعلی، شرح منظومه و فلسفه را نزد آیتالله احمد بهشتی و یک دوره شناخت را نزد آیت الله مطهری و نهج البلاغه را نزد آیت الله نوری همدانی آموخت.

مبارزه با فساد یکی از شعارهای اصلی آیت الله رئیسی در انتخابات 1400 است. آیت الله رئیسی نامزد انتخابات 1400 در سال ۱۳۶۲ و در سن ۲۳ سالگی با دکتر جمیله سادات علم الهدی دختر ارشد آیت الله سید احمد علم الهدی ازدواج کرد. بعد از رحلت امام (ره) حجه الاسلام دکتر رئیسی با حکم رئیس قوه قضائیه وقت به سمت دادستان تهران منصوب شد و از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ به مدت پنج سال این مسئولیت را برعهده داشت. دکتر رئیسی در سال ۱۳۶۴ به عنوان جانشین دادستان انقلاب تهران منصوب شد و به این ترتیب، دوره مدیریت قضایی ایشان در تهران آغاز شد. دو سال پس از حضور در این مجلس، خبرگان ملت ایشان را به عنوان عضو هیأت رئیسه برگزید.همچنین ایشان در دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری در اسفند ۱۳۹۴ نیز با کسب اکثریت قاطع آرا برای دومین بار به عنوان نماینده مردم شریف خراسان جنوبی برگزیده شد و عضویت ایشان در هیئت رئیسه ادامه دارد.حجه الاسلام دکتر رئیسی در فروردین ۹۶ با ثبت نام به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم دوره جدیدی از زندگی خود را آغاز نمود. هیأت وزیران یا هر یک از وزراءء را استیضاح کنند.