مرکز پژوهشها – پروگرام کابینه آقای مشیرالدوله

نجیب میقاتی در تاریخ چهارم مرداد از سوی میشل عون مأمور تشکیل کابینه شد. دکتر مهدی خانعلیزاده کارشناس روابط بینالملل نیز در پاسخ به این سؤال گفت: در تحلیل ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در سال 58 و توسط دانشجویان، باید به یک تفاوت اساسیِ این رویداد با سایر اقدامات شبیه به آن – نظیر تسخیر سفارت بریتانیا در سال 88 و ماجرای تعرض به کنسولگری عربستان در مشهد – اشاره کرد؛ تفاوتی که باعث شد تا رهبر انقلاب هم نسبت به رویداد نخست، نگاه حمایتی و نسبت به دو رویداد بعدی، نگاه انتقادی داشته باشند.

  • بلیط هواپیما و یا رزرو پرواز در تاریخ مورد نظر
  • صدور اولین گذرنامه جدید برای افراد زیر 2 سال 50 یورو
  • بی نظیر89
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت تایلند

خانعلیزاده تصریح کرد: جوابِ این سؤال را باید اینگونه داد که مقاماتِ دولت موقت دقیقا در همان زمان – یعنی سه روز پیش از تسخیر سفارت آمریکا در تهران – در کشور الجزایر مشغول مذاکره و گفتگوی مستقیم با دولتمردان آمریکایی بودند که اتفاقاً انتشار گستردهی تصاویر و اخبار مربوط به این دیدار، دوباره داغِ 28 مرداد را زنده کرد و مردم و دانشجویان را به این فکر واداشت که هر چه سریعتر برای حفظِ دستاوردهای انقلاب خود، اقدام به تسخیر سفارت آمریکا در تهران کنند.

سراج تأکید میکند: درحال حاضر اطلاعاتی که در خصوص واکسیناسیون در منزل وجود دارد بیشتر مربوط به مراکز بهداشت است. این دسته نوبت برای زمانی که عجلهای جهت دریافت ویزا ندارید مناسب است.

در مدت زمانی که منتظر رسیدن نوبت خود هستید مدارک مورد نیاز برای سفارت را آماده کنید. به طور کلی برای اصلاح ماشین دولت دلایلی وجود دارد که میتوان به شرح ذیل مطرح کرد: 1) دولت خطمشی ملی جدیدی وضع کرده که ترکیب فعلی وزارتخانهها نمیتواند آن خطمشی را در عمل اجرا کند یا اینکه قصد دارد جهت خطمشی فعلی را تغییر دهد. با توجه به تحولات محیطی فوق، بسیاری از کشورها دست به طراحی وزارتخانههای جدیدی زدهاند که در یک دههي قبل خبری از آنها نبوده است.

با این وجود، احترام او به لابی قدرتمند رژیم اسرائیل باعث تردید او در این باره شد و زمان از دست رفت. با این کابینه تو این ۴ ساله تا عوارضی اتوبان قم-تهران هم نمی شود رفت!

همانطور که در متن کامل این خبر نیز آمده، هیچ اشارهای به استیضاح قطعی احسان خاندوزی در مجلس نشده است؛ زیرا تا زمانی که مجلس دستور عملی برای اجرائیشدن یک موضوع را نداده است، پیشگوییکردن آن هیچگونه وجاهت حرفهای و قانونی ندارد». که وزیر معارف مجلس شورای ملی به مجلس پیشنهاد خواهد نمود. حسین امیرعبداللهیان (متولد ۱۹۶۴ – ۵۶ ساله) گزینه محتمل وزیر خارجه است و تیم انتقالی سیاست خارجی رئیسی را هدایت میکند.

مثلاً اخیراً افشا شد که سفارت آمریکا در آلمان، مکالمات خانم مرکل صدراعظم این کشور را شنود میکرده است. خانعلیزاده با اشاره به حافظه تاریخی ایرانیان درباره آمریکا ادامه داد: مردم ایران یکبار کودتای آمریکایی علیه دستاوردهای سیاسی خود برای تحقق آزادی و دموکراسی در کشور را تجربه کرده بودند؛ ماجرای 28 مرداد 1332 و برکناری دولت دکتر محمد مصدق، یک داغ تاریخی برای مردم ایران بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 هم با انتشار برخی اخبار مبنی بر تلاش سفارت آمریکا در تهران برای اجرای یک کودتای دیگر، مجدداً تازه شد که البته اسنادی که بعدها از درون لانه جاسوسی به دست آمد، این اخبار را تائید کرد.

اگر طبق آمار جهانی، ایران از استانداردها جهانی در سرانه پزشکی عقب است باید در عمل به این میزان دست یابد. وی خاطرنشان کرد: در عرف بینالملل، افرادی که در سفارت مستقرند مصونیت سیاسی دارند؛ اما زمانی که آن فرد بهجای کار دیپلماتیک، رویکرد جاسوسی را دنبال میکند، مصونیت خود را از دست میدهند.

این روزنامه خاطر نشان می کند که محبوبیت بایدن در ماه ژوئیه زمانی که در کشور تعداد مبتلایان به ویروس کرونا افزایش یافت و پایان ماه اوت وقتی که ارتش آمریکا افغانستان خارج شد، به شدت سقوط کرد. مرادخانی با بیان اینکه اگر قرار باشد افراد غیرمرتبط و بدون سوابق در ستاد و استانها پستها را در اختیار بگیرند، این پرسش را مطرح می کند که مشکلات فراوان این وزارتخانه را چطور می شود برطرف کرد؟

علی قلهکی -فعال رسانهای اصولگرا- درباره کابینه احتمالی ابراهیم رئیسی به انصاف نیوز میگوید نزدیکان او کابینهاش را «شگفت آور» معرفی کردند و احتمال دارد از افرادی که در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شدند استفاده کند.

این استاد دانشگاه خباثت سفارتهای آمریکا را مختص ایران ندانست و بیان داشت: استفاده از یک ابزار دیپلماتیک برای فعالیتهای غیر دیپلماتیک کاری است که آمریکاییها نهتنها علیه ایران، بلکه علیه بسیاری از کشورهای همسوی خود نیز انجام دادهاند.

این رویکرد مشابه درگیریهای منجمد شده پوتین در گرجستان، اوستیای جنوبی، آبخازیا و نقاط دیگر خواهد بود و با تمایل او برای انجام اقداماتی که ممکن است غیر منتظره باشند، اما ریسک نسبتا پایینی نیز دارند، سازگار است. بعد از آن با ورود به وبسایت کنسولگری یا سفارتخانه میتوانید به صورت آنلاین تعیین وقت سفارت را انجام دهید.

با توجه به اینکه قوانین و مسائل مربوط به اقامت و مهاجرت و دریافت ویزا، کاملاً پیچیده بوده، با مشاوره و دریافت نوبت از این مؤسسه، میتوانید بدون مشکل این مراحل را بگذرانید. این توضیحات در خصوص قوانین و مدارک لازم برای ویزای انگلیس، مراحل اخذ وقت سفارت انگلیس، مجوز ها و ملاک های اقامتی در انگلستان و خدمات مربوط به پیکاپ پاسپورت و مدارک آن می باشد.

قطعا برخی تحریمهای آمریکا میتواند با صدور فرمان اجرایی جو بایدن رفع شود، اما برای رفع موارد مربوط به نقض آییننامههای حقوق بشر، مبارزه با تروریسم، «کاتسا» (قانون مقابله با دشمنان ایالات متحده از طریق تحریم) و اشاعه سلاحهای هستهای، تنها امضای رئیسجمهور این کشور لغو کافی نیست. یعنی تنها مسیری که برای آمریکا باقی مانده، تحریم و فشار آوردن به مردم ایران است که این چیز جدیدی نیست و این را اوباما شروع کرد.

در این زمینه با توجه به چالشهای داخلی ایالات متحده آمریکا و همچنین سایر موضوعات منطقهای اولویت اساسی بایدن تقابل نظامی نیست و بیشتر الگوی سیاسی و دیپلماتیک را مد نظر قرار خواهد دارد. یک مقام جمهوریخواه نزدیک به پنس درباره احتمال فعال شدن متمم ۲۵ قانون اساسی گفت: این اتفاق نخواهد افتاد. شمالی بودن کشور سوئد سبب شده تا به شمال کره زمین نزدیک باشد و همین باعث برودت هوا در این کشور شده است.

کشور پادشاهی انگلستان یکی از کشورهایی است که برای سفر اعم از تفریحی، تجاری و تحصیلی همیشه مورد توجه ایرانیان بوده است. ویزای توریستی: این نوع ویزا نیازی به توضیح نداشته و برای اقامت کوتاه مدت و صرفا بازدید از این کشور در راستای قرارها، ملاقات و جلسات کاری و تجاری و دیگر امور بیزینسی (نوع B1) و یا در راستای گردش در این کشور، ملاقات با اقوام و آشنایان، امور پزشکی و درمانی و سایر امور مشابه (نوع B2) و یا ترکیبی از نوع اول و نوع دوم میباشد (نوع B1/B2).

بعد از مشخص شدن کشور، باید بررسی کنید که وقت سفارت آن کشور توسط کارگزاری تعیین میشود یا سفارتخانه، یا کنسولگری. برای برخی کشورها، دریافت این نوع وقت به سادگی نبوده و هزینه آن بالاتر از وقت سفارت عادی است. اطلاعات بیومتریک: برای دریافت ویزای طولانی مدت (بیشتر از ۶ ماه) از برخی کشورها، باید اطلاعاتی مانند اثر انگشت خود را ثبت کنید. کسانی باید در دولت حضور داشته باشند که اساس نظام و اهداف و ساختارهای جمهوری اسلامی را قبول داشته باشند.

در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز محمد شریعتمداری به عنوان وزیر معرفی گردید. مثلا درحالی حجت الاسلام علی عبداللهی به عنوان وزیر اطلاعات مطرح شد که هنوز هم گمانهزنیهای بسیاری درباره سپردن این جایگاه به مصطفی پورمحمدی یا غلامحسین رمضانی به گوش میرسد.