مبتلایان به امیکرون این ۱۱ ماده غذایی را جدی بگیرند

افراد مسن و افرادی که بیماری های دیگری مانند آسم ، بیماری های قلبی و دیابت دارند ، بیشتر در معرض خطر جدی بیماری قرار دارند. آیا کووید 19 فقط افراد پیر را تحت تأثیر قرار می دهد، به این معنی که جوانان نگران نباشند؟ واقعیت: در حالی که کووید 19 می تواند در افراد مسن خطرناک تر باشد ، هر کسی می تواند به آن مبتلا شود ، از جمله جوانان ، برخی از آنها به شدت بیمار می شوند. آیا مبتلایان به اچ آی وی به احتمال زیاد به بیماری جدی مبتلا می شوند؟ واقعیت: اگر با اچ آی وی زندگی می کنید و تحت درمان موثر قرار دارید ، هیچ مدرکی دال بر این که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به علائم جدی ویروس کرونا هستید وجود ندارد.

به منظور جلوگیری از شیوع گسترده­ی ویروس کرونا، مرکز کنترل بیماری تایوان سیاست سختگیرانه قرنطینه را به اجرا درآورد. قرنطینه اجباری برای افرادی اعمال میشود که در مناطق معین در معرض خطر ابتلا به کووید 19 قرار داشتهاند. مقامات بهداشت محلی افراد تحت قرنطینه را ، برای بررسی وضعیت سلامتی آنها، با استفاده از سیستم نظارت الکترونیک ردیابی میکنند.

بهترین روش برای جلوگیری از عفونت با ویروس کرونا شستن مکرر دست ها و لمس نکردن صورت است. از آب و صابون استفاده کنید و حدود 40 ثانیه بشویید ، همچنین اگر به آب یا صابون دسترسی ندارید می توانید از یک ضد عفونی کننده دست با پایه الکل استفاده کنید.

کارکنان مراقبت بهداشتی که مراقب بیماران مشکوک به COVID-19 هستند باید از وسایل محافظت شخصی مناسب استفاده کنند تا از خودشان در مقابل COVID-19 محافظت کنند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت ویروس کرونای جدید (COVID-19) کمیسیون تعالی بالینی (CDC) مراجعه کنید. آیا به اندازه کافی ماسک صورت در NSW هست؟ اداره بهداشت NSW و دولت استرالیا تدارکات اضافی ماسکهای صورت را برای کارکنان بخصوص بهداشت بمنظور بر آورده کردن تقاضاهای فعلی توزیع کردهاند. اداره بهداشت NSW کماکان موجودی ماسکهای صورت را در NSW تحت نظر خواهد داشت. وسایل و اثاثیه بیمارستان چگونه تمیز میشود که در مقابل COVID-19 محافظت کند؟

تاکنون تحقیقات بسیاری برای ساخت واکسن ویروس کرونای جدید انجام شدهاند، که از بین آنها تنها چهار مورد توانستهاند تا فاز ۳ تولید واکست، یعنی فاز انسانی راه پیدا کنند. در 11 دسامبر سال 2020، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، نماد خارجی مجوز استفاده اضطراری را برای استفاده از واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 در افراد 16 سال به بالا برای پیشگیری از COVID-19 صادر کرد.

ترس و رفتارهای وسواسگونه ما سبب ترشح کورتیزول در بدن و در نتیجه کاهش سطح ایمنی شده و راه را برای ورود ویروس و مبتلا کردن فرد به بیماری باز میکند. برخی هستند که رویکرد انکار گونهای به مسائل دارند. این رفتار معمولاً ناشی از ترس افراد است. اطلاعات ما درباره کرونا و ساختار آن بسیار محدود است و دانش بشری در این باره محدود به 3 ماه گذشته است.

با این وجود، استفاده از تست های آنتی ژن سریع، راه حل کاملی برای رفع نگرانی ها نیستند. در مقایسه با آزمایش های PCR، زمانی که ویروس در سطوح بسیار پایین در بدن وجود دارد، تست های سریع، با دقت پایینی قادر به تشخیص آلودگی فرد به این ویروس هستند. این وضعیت، به این معنی است که در اوایل آلودگی فرد، امکان تشخیص بیماری، با احتمال کمتری همراه خواهد بود. یا حتی ممکن است که تست های سریع، نتوانند آلودگی فرد را تشخیص دهند. اما این تست های سریع، در افرادی که از مدتی قبل به ویروس امیکرون آلوده شده اند، می توانند نتایج قابل قبولی را به همراه داشته باشند.

بهداشت تنفسی به معنی پوشاندن دهان و بینی با داخل آرنج یا دستمال کاغذی هنگام عطسه و سرفه و دور انداختن دستمال به سرعت است. چرا؟ قطرات ریزی که با عطسه و صرفه از دهان و بینی ما خارج میشوند، ویروس را گسترش میدهند. با رعایت نکات بهداشتی تنفسی، میتوانید از اطرافیان خود در برابر ویروسهایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونای جدید COVID-19 محافظت کنید. در صورتی که احساس ناخوشی میکنید در خانه بمانید. اگر علائمی مانند سرفه و تنگی نفس را در خود احساس کردید به پزشک مراجعه کنید، مراجع مربوط را مطلع کنید و از توصیههای متخصصین سلامت مربوطه پیروی کنید.

بلافاصله دستمال کاغذی را در سطح آشغال بیندازید. سطوحی که خیلی با آنها در تماس هستید، مثل تلفن، دستگیره درها، کلید و پریز برق و رویه کابینتها، به طور منظم تمیز و ضدعفونی کنید. اگر خودتان یا فرزندتان تب، سرفه یا مشکل در تنفس و یا هر یک از علائم کرونا را دارید، هرچه سریعتر کمک پزشکی بگیرید.

  • $$ m_0 = 1 $$ برای هادیهای صیقلی
  • از دست دادن چشایی یا بویایی
  • آبریزش و گرفتگی بینی
  • ممنوعیت ورود افراد همراه به داخل بخش
  • سرفه خشک (در بیشتر موارد بدون خلط)
  • حاضر نشدن در مکانهای شلوغ و سر بسته
  • حفظ فاصله فیزیکی

ویروس سندرم عفونت حاد و شدید تنفسی ناشی از کرونا (SARS-CoV2)، به عنوان عامل بیماریزای بیماری کووید-19 معرفی شده است. اگرچه در ابتدا تصور بر این بود که کودکان از این ویروس در امان هستند، اما با گزارشهای متعدد، سندرم التهابی چند سیستمی در کودکان (MIS-C)، به عنوان یکی از عوارض خطرناک کووید-19 در کودکان شناخته شده است. این سندرم شباهتها و تفاوتهایی با بیماری کاوازاکی، سندرم شوک کاوازاکی و شوک توکسیک دارد. MIS-C بیماری چند سیستمی است که میتواند سیستمهای مهمی از جمله قلبی- عروقی، تنفسی، خونی و انعقادی، کلیوی و عصبی را درگیر کند.