دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شما میتوانید با ارسال یک پیام ازطریق ایمیلی که در قسمت تماس با من است جایگاه برند خود را تحلیل و آنالیز کنید. در این راهنمای دیجیتال مارکتینگ به شما یاد می دهیم که دیجتال مارکتینگ چیست. در مقایسه ساده میان روش های دیجتال مارکتینگ و بازاریابی های سنتی و آفلاین می توان به نتایجی شگفت انگیز و واقعا متفاوت دست یافت. تا قبل از اینکه با کسب و کار سنتی خود خداحافظی نکرده اید، می بایست رو به دیجیتال مارکتینگ بیاورید. علاوه بر این هزینههای بازاریابی دیجیتال بسیار کمتر از روشهای سنتی است و در عین حال بازده بیار بهتری هم دارد.

یک اشتباه رایج این است که گمان کنیم بازاریابی محتوا به معنی وبلاگنویسی است. در گذشته موزیسین های تازه وارد با کپی کردن موسیقی های خود در قالب یک CD در تعداد زیاد، آن ها را بین دوستان خود پخش می کردند. در واقع اگر در گذشتههای نه چندان دور، شرکتها به دنبال کارشناسان مارکتینگ و بازاریابی بودند، این روزها با دیجیتالی شدن بازاریابی، تقاضا برای بازاریابانی که بازاریابی آنلاین و دیجیتالی را بلد باشند نحومی شده است.

دلیل نابود شدن بیلبورد ها در آینده نیز کاملا در عکسی که از خودروهای آینده توسط شرکت ولوو منتشر شده، واضح است. به همین دلیل سازمانها بیش از گذشته برای سودآوری، به دنبال توسعه فعالیتهای دیجیتال مارکتینگ خود هستند. دلیل این امر نیز اینست که بازاریابی دیجیتال تنها مبتنی بر اینترنت نیست.

با همین تعریف کوتاه و خلاصه باید متوجه اهمیت و ضرورت دیجیتال مارکتینگ در حوزه بازاریابی و تبلیغات در دنیای پیچیده امروزی شده باشید. با وجود این زمان زیاد، می توان نتیجه گرفت که آمریکایی ها تقریبا تمام زمان خود را در دنیای دیجیتال سپری می کنند. طی 8 سال گذشته بیش از 100.000 نفر در این دوره شرکت کردهاند، این دوره شامل بازارایابی مقدمانی، بازاریابی موتورهای جستجو، سوشال مدیا و تجزیه تحلیل ابزارها را پوشش میدهد. راه اول برای شروع استراتژی بازاریابی دیجیتالمارکتینگ شما این است که یک تحلیل رقابتی و آنالیز رقبا انجام دهید.

این کتاب شما را با 6 کلید طلایی برای عالی و مستدام کردن ایدههایتان آشنا میکند. واضح است که بازدید کنندگانی که وارد وب سایت شما می شوند در همان ورود اول اقدام به خرید نمی کنند و یا ممکن است با شک و تردید تا مراحلی از خرید محصول پیش بروند ولی پروسه خرید را تکمیل نکنند.

این مسئله بدین معنیست که وقت زیادی برای شما نمانده است. اگر مسئله ماشین های خودران را هم در نظر بگیریم، همچنان که همه ما می دانیم این تکنولوژی به زودی فراگیر خواهد شد، دیگر هیچ آینده ای برای بیلبوردها وجود نخواهد داشت. الون ماسک مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرده است که این مسئله در سال 2020 تحقق خواهد یافت. این دورهها از نظر سرفصلهای تدریس شده و مدت زمان تقریباً یکسان هستند و تنها ممکن است در دورۀ آنلاین بعضی از اساتید تغییر کرده باشند اما از لحاظ قیمت همانطور که در جدول زیر میبینید دوره غیرحضوری فعلاً 800 هزارتومان ارزانتر از دورۀ آنلاین است.

و یا به عبارت دیگر صاحب کسب و کار، از طریق ابزارهای بازاریابی دیجیتال اقدام به معرفی محصولش به مشتریان کرده و تلاش می کند فروش را افزایش دهد. تمام امکاناتمان را روی دایره ریختیم! طبق معمول سری به ویکیپدیا زده و توضیحات آن را مرور می کنیم: دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح کلی برای بازاریابی هدفمند، قابل ارزیابی و دوطرفه برای محصولات یا سرویس هاییست که … آژانس تبلیغاتی پرمونطرح، یک شرکت تبلیغاتی تمامخدمت است. یک آژانس دیجیتال مارکتینگ هر چقدر هم خوب کار کند ولی جرئت همراهی با ترندهای روز را نداشته باشد، از خیلی جهات عقب میماند. «بازاریابی همکاری در فروش» (Affiliate Marketing) به این معنی است که به شخص یا کسبوکار دیگری پول میدهید تا محصولات و خدمات شما را در وبسایت خود تبلیغ کنند.

نوعی از تبلیغات مبتنی بر عملکرد است که در آن شما به ازای تبلیغ و ارتقای محصولات و خدمات کسب و کار دیگری در وب سایتتان، کمیسیون دریافت می کنید. یا این یک زمینه جدید در کارتان ایجاد کنید. متخصصان دیجیتال مارکتینگ، هر زمان میخواهند استراتژی محتوا را برای یک کسب و کار تدوین کنند، باید به این سوال پاسخ بدهند که میخواهند چه جایگاهی برای ایمیل مارکتینگ در نظر بگیرند. کلمهها را یکییکی میسوزانیم تا اتاق آشناییمان با علیبابا را روشنتر کنیم؛ کلمههایی که شاید به ظاهر بسوزند و خاکستر شوند، اما درست مثل داستان ققنوسی که از خاکستر آتشی سوزان سر برمیآورد، باز زنده میشوند و داستانها را خلق میکنند.

اولین پخش زنده رادیویی در دنیا، پخش اجرای یک مراسم اپرا در ساختمان متروپولیتن شهر نیویورک بود و حدس بزنید که چه اتفاقی بعد از آن افتاد؟ مردم شروع به خرید بلیط نمایش های اپرا از این ساختمان کردند. با اینکه 10 سال طول کشید تا رادیو به صورت عمومی در اختیار مردم قرار گرفته شود، اما تنها زمان کمی کافی بود تا سازندگان این محصول متوجه شوند که می توانند از طریق آن به فروش محصولات بپردازند. کشور چین را میتوان نمونه بارز کشورهایی دانست که در میان انواع ممنوعیتها برای بیت کوین پیشگام بود اما معاملهگران چینی و استخراجکنندگان این کشور نقش فعال خود را در شبکه بیت کوین حفظ کردند.

وب سایت شما بتواند مخاطب مورد نظر را به سمت خود جذب کند. آموزشهای این گواهینامه Ads بینگ به شما کمک میکند تا برای امتحانی آماده شوید که باید با نمره ۸۰ یا بالاتر در آن قبول شوید. نقش بازاریابی دیجیتال این است که به شما کمک کند تا دیده شوید، مورد توجه قرار یگیرید ، سرنخها را ببینید و در نهایت سرنخ را به مشتری تبدیل کنید. اگر هدف کسب و کار شما هم تبدیل کردن این نوع بازدید کننده ها به مشتری است استفاده از استراتژی بازاریابی مجدد به طرز حیاتی باید در اولویت شما باشد. یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای موفقیت به هر دو جنبه پولی و رایگان احتیاج داره.