خبر بد ایلان ماسک برای بازار خودرو

خود را به عنوان یکی از افراد پولدار سال 2020 معرفی کند. از سوی دیگر آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، شرکت تجاری او، سال گذشته یک میلیارد دلار سوددهی داشته است. ماسک همچنین در حال توسعهٔ یک سیستم حمل و نقل با سرعت بالاست که تحت عنوان هایپرلوپ شناخته شدهاست. این صرافیها برای مبادله چند بیت کوین عملکرد خوبی داشتند؛ اما برای معاملهگران حرفهای که تراکنشهای سنگینی را با سرعت بالا انجام دهند، عملکردشان چندان قابلقبول نبود. اما قبل از آن که سراغ اختراعات ایلان ماسک برویم، به یاد داشته باشید که ایلان ماسک دومین کارآفرین جهان است و همچنین او در سیلیکون (Silicon Valley) سه کسب و کار ایجاد کرد که همه آن ها دنیا را متحول کرد.

  1. ثروت: ۷۳ میلیارد دلار
  2. ثروت: ۵۰ ملیارد دلار
  3. ملیت: اسپانیایی
  4. ملیت: فرانسه
  5. منبع درآمد: مایکروسافت
  6. ثروت: ۶۵ میلیارد دلار
  7. ۱۰ جولای ۱۹۵۳ (۶۵ سال)

در یک مرغداری صنعتی، یک جوجه برای پنج هفته شکنجه میشود و شما نیمساعته آن را میخورید، توجیه این موضوع برای من سخت بود. یک فرد نوعدوست بدون توجه به احساسات و تنها بر اساس دادهها تصمیم میگیرد کِی و کجا دست به کار خیر و عامالمنفعه بزند که بیشترین تأثیر را داشته باشد. چهار سال قبل، سم بنکمن فراید حتی یک بیت کوین هم نداشت، اما اکنون در آستانه تولد ۳۰ سالگیاش با ثروت خالص ۲۲.۵ میلیارد دلاری در رده ۳۲ام فهرست ۴۰۰ فرد ثروتمند فوربز (Forbes ۴۰۰) قرار دارد. این جمله اشاره به تبوتاب طلا در سالهای ۱۸۴۸ تا ۱۸۵۵ در ایالت کالیفرنیای آمریکا دارد؛ جایی که بسیاری از افراد به امید کشف طلا و دست یافتن به ثروتی بادآورده راهی آن شدند، اما در نهایت تعداد کمی از آنها توانستند به طلا دست پیدا کنند.

در سن ۱۲ سالگی با فروش بازی کامپیوتری Blastar که شخصاً آن را طراحی کرده بود، ۵۰۰ دلار به دست آورد بعد از فارغالتحصیلی از دبیرستان به آمریکا مهاجرت کرد و بعد از آن به کانادا رفت. پس از فارغالتحصیلی از یک دبیرستان خصوصی کوچک در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، بنکمن فراید در رشته فیزیک دانشگاه MIT ثبتنام کرد. او تصور میکرد که روزی استاد فیزیک میشود، اما بیش از آنکه به فیزیک علاقه داشته باشد علم اخلاق او را مجذوب خود کرده بود. در نهایت بنکمن فراید ایده رسیدن به درجات بالای علم فیزیک را کنار گذاشت و بهدنبال کاری رفت که درآمدی در ابعادی جهانی داشته باشد. علاوه بر سم بنکمن فراید چهرههای معروف دیگری در حوزه ارزهای دیجیتال نیز در این فهرست قرار دارند؛ برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین بیس با ۱۱.۵ میلیارد دلار (رده ۶۰)، کریس لارسن، از بنیانگذاران ریپل با ۶ میلیارد دلار (رده ۱۷۲)، برادران دوقلو وینکلواس، بنیانگذاران صرافی جمینای با ۴.۳ میلیارد دلار (رده ۲۶۱ بهطور مشترک) و جد مک کالب، بنیانگذار شرکت ریپل با ۳ میلیارد دلار (رده ۳۷۷) دارایی اشاره کرد.

این صرافی در ماه ژوئیه موفق به جذب سرمایه ۹۰۰ میلیون دلاری از شرکتهایی نظیر کوین بیس ونچرز (Coinbase Ventures) و سافت بنک (SoftBank) شد؛ سرمایهای که ارزشش پس از مدتی به ۱۸ میلیارد دلار رسید. او بهجای آنکه زمان خود صرف درسخواندن کند بیشتر توجهاش به بازیهای ویدئویی نظیر استارکرفت (Starcraft) و لیگ آف لجندز (League of Legends) بود. صرافی ارز دیجیتال FTX که متعلق به سم بنکمن فراید است این امکان را برای معاملهگران فراهم آورده است که داراییهای دیجیتالی نظیر بیت کوین و اتریوم را خریدوفروش کنند. به گزارش پول نیوز به نقل از سیانبیسی، ایلان ماسک- مدیرعامل گروه تسلا- که پیشتر نیز بارها از ارزهای دیجیتالی حمایت کرده بود در توئیتی جدید اعلام کرد که از این به بعد امکان خرید خودروهای ساخت این شرکت با استفاده از بیتکوین وجود خواهد داشت.

اخیراً بنکمن فراید حضور در تلویزیون را نیز به برنامههای خود اضافه کرده و در آنجا درباره قیمت بیت کوین، مقررات و آینده داراییهای دیجیتال اظهارنظر میکند. سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried)؛ نامی که با اخبار و مطالب مرتبط با ارزهای دیجیتال گره خورده است. بنکمن فراید بههیچ عنوان تشویقکننده مردم برای سرمایهگذاری در ارزهای دیجیتال نیست. همین توجه به مسائل اخلاقی باعث شد بنکمن فراید به یک گیاهخوار تبدیل شود.

پس از انتشار توییتی از وی که یک قلب شکسته با نماد بیتکوین را نشان می داد، ارزش بیتکوین دچار ریزش زیادی شد. در پایان ماه آوریل، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در توییتی بار دیگر به این رمزارز اشاره کرد. با توجه به توییتی که ماسک بعد از این نوشت، به نظر میرسد که او در حال تجربهی اثر Halo Infinite در حالت Legendary است. بنکمن فراید برایش اهمیتی ندارد از چه راهی کسب درآمد کند، او در عین حال برنامه زمانی مشخصی هم برای بخشیدن ثروتش ندارد. او در حال حاضر برای دسترسی و انجام پروژههای ساخت موشک اسپیسایکس، در یک واحد ۳۷ متری در بوکا چیکای تگزاس زندگی میکند.

بعد از او یک پسر و یک دختر از این پدر و مادر به دنیا آمدند. سم بنکمن فراید فرزند پدر و مادری حقوقدان از دانشگاه استنفورد است. بنکمن فراید از جمله چهرههای مشهور حوزه ارزهای دیجیتال است که خیلی دیر پا به این دنیای جدید گذاشت او چندان توجهی به روزهای اولیه و پرالتهاب ارزهای دیجیتال نداشت. در یک عصر مهآلود در روزهای پایانی تابستان، سم بنکمن فراید بهآرامی به سمت رستوران الکتریک لمون (Electric Lemon) میرود. به گزارش سیتنا از اسپوتنیک، ایلان ماسک پس از به توافق نرسیدن با دانشجو 19 ساله فلوریدا که یک حساب کاربری در توییتر ایجاد کرده است، او را بلاک کرد. این ادعا احتمالا به این خاطر مطرح شده که ایلان ماسک بارها و بارها راجع به این ارز دیجیتال صحبت کرده و حمایتهای بسیاری هم از این ارز در فضای مجازی داشته است.