جدیدترین رده بندی ثروتمندترین افراد جهان 2022

«مغز ما تلاش زیادی میکند تا مفاهیم پیچیده را درون کلمات فشرده کند و اطلاعات زیادی در این بین نابود میشوند. بر اساس گزارشی که فوربز پس از جمعآوری اطلاعات 2028 میلیاردر از 72 کشور جهان منتشر کرده، ثروت مجموع میلیاردهای دنیا به 9.1 تریلیون دلار رسیده که نسبت به زمان مشابه در سال قبل 18 درصد افزایش پیدا کرده است. شاید نزدیک به یکسال دیگر نورولینک به خواسته خود دست پیدا کند. به گزاش منیبان، از طرف دیگر اتفاقات مثبتی در بازار کریپتو کارنسی در حال وقوع است. او در عین حال که رئیس هیئت مدیره سولار سیتی محسوب میشد، همچنین مدیر عامل و رئیس شرکت تسلا نیز بود. بر اساس این گزارش، شرکت سولار سیتی با شرکت تسلا یکپارچه و سازماندهی مجدد شده است و اکنون با نام تسلا سولار شناخته می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، سرمایهگذاران شرکت آمریکایی تسلا با شکایت از ایلان ماسک بابت خرید شرکت سولار سیتی SolarCity تولیدکننده پنلهای خورشیدی در سال 2016، از قاضی این پرونده خواستند تا به وی دستور دهد تا به تسلا خسارت پرداخت کند. او از مارک کوبان درخواست کرده بود که از تعریف دوج کوین دست بردارد، اما کوبان این را نپذیرفته و به صحبت خود ادامه داد بود. ظاهرا ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در بحث اخیر بین همکار میلیاردر خود، مارک کوبان و گروهی از طرفداران افراطی بیت کوین، بیطرفی را انتخاب کرده است. او سود سهام خود را عمدتا در املاک و مستغلات مادرید، بارسلونا، لندن، شیکاگو، میامی و نیویورک سرمایهگذاری کرده است. سهامداران می گویند که نیازی برای انجام این معامله نبوده و تسلا را با مشکلات مالی و بدهی های شرکت سولارسیتی مواجه کرده است.

رندی بارون، وکیل سهامداران تسلا، در جلسه روز سهشنبه این دادگاه که از طریق فضای مجازی انجام شد، گفت: این پرونده همیشه درباره این موضوع بوده است که آیا خرید سولارسیتی اقدام به نجات این شرکت از مشکلات مالی با کمک ایلان ماسک بود یا خیر. علاوه بر این، شرکت مادر متا در حالی که با مشکلات زیادی دستوپنجه نرم میکند، روی هدف اصلی خود یعنی متاورس تمرکز کرده که هزینههای زیادی برای این شرکت در پی داشته و سرمایهگذاران را ناامید کرده است. به تازگی ایلان ماسک عقیدهاش برای وضعیت اقتصادی در سال ۲۰۲۲ میلادی را مطرح کرده است که میتوان آن را عقیدهای بدبینانه دانست. زمانی که نوبت به توانایی ارتباط برقرار کردن انسانها با یکدیگر رسید، ماسک پیشبینی کرد که انسانها از ۱۰ سال دیگر نیازی به صحبت کردن نخواهند داشت.

زمانی نه چندان دور در سال ۲۰۱۶ او دومین فرد ثروتمند دنیا بود اما نتوانست در رقابت با بقیه دوستان میلیادرش پیروز باشد چراکه ثروت او در سال گذشته تنها ۴٫۳ میلیارد دلار رشد داشته است. بلومبرگ گزارش داده که ماسک هم مقداری از ثروت خود را هفتهی گذشته به ارزش خالص ۲۵٫۸ میلیارد دلار از دست داده است. ماسک در سال گذشته امتیاز این شرکت را خرید و اعلام کرد قرار است بین سولارسیتی و بخش انرژی شرکت تسلا همکاریهایی به وجود بیاید. باید دید اوضاع این شرکت بزرگ فناوری در ماههای آینده چه تغییری خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید پیشبینی ماسک مبنی بر حذف ارتباطات کلامی میان انسانها طی ۵ تا ۱۰ سال آینده محقق میشود یا خیر.

رابرت کیوساکی، نویسنده و سرمایهگذار سرشناس بازارهای مالی، آینده بسیار روشنی را برای بیتکوین متصور است و میخواهد اندوختههای خود را افزایش دهد. باید خاطر نشان کنیم که سهام شرکت متا پس از عملکرد نه چندان جالبش در آخرین سه ماههی سال ۲۰۲۱ و البته پیشبینیاش برای درآمد پایینتر از انتظار در سه ماههی اول سال ۲۰۲۲، با کاهش روبهرو شد و حدود ۲۳۰ میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داد. پایش در پاسخ به ماسک، نمودار قیمتی دوج کوین را منتشر کرده است، که نشاندهنده عملکرد بسیار ضعیف این میم کوین از زمان میهمانی ماسک در برنامه پرطرفدار Saturday Night Live در اوایل ماه میاست؛ او به ماسک گفت: «شوخی واقعی آن است که شما با پیروان متعصب خود بازی کردید. جیمز باند در این فیلم همراه با معشوقه خود در حالی سوار این خودرو بود که میتوانست آن را حین فرارش، تبدیل به یک زیردریایی کند.

این غول فناوری علت چنین مقولهای را رقبای سرسختی مانند تیکتاک و همچنین افزایش هزینه اینترنت در جهان میداند. بسیاری هستند که خود را به عنوان دومی نشان می دهند در حالی که مانند اولی رفتار می کنند. بنابراین در اینجا به اتفاقات این حوزه در هفتهای که گذشت میپردازیم. مطمئنا این روزها بیماری کرونا دردسرهای زیادی برای ما ایجاد کرده و خیلی از کسب و کارها بخاطر این ویروس همه گیر، کساد شده است.

جف بزوس Jeff Bezos با 53 سال سن که در صنعت تکنولوژی فعالیت میکند توانسته است سرمایه بسیار خوبی را برای خود به ارمغان بیاورد. به گزارش «تابناک» به نقل از فرارو از سی ان ان، روز گذشته اسپیس ایکس بیست و دومین مأموریت تأمین ذخایر ایستگاه فضایی بین المللی را انجام داد. ایلان ماسک در توئیتر خود یک پیام در مورد جدا شدن دو زوج از یکدیگر ارسال کرد و در انتهای آن هشتگ بیتکوین و تصویر قلب شکسته قرار داد. با ارزش خالص 335 میلیارد دلار، ایلان ماسک با اختلاف زیادی ثروتمندترین مرد جهان است.

CNBC گزارش داده که سهام شرکت متا پس از پیشبینی درآمد کمتر از انتظار این شرکت در سه ماههی آینده کاهش یافت و همچنین اعلام کرد که تغییرات حریم خصوصی اخیر از اپل به این شرکت حدود ۱۰ میلیارد دلار هزینه به همراه خواهد داشت. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ طی این مصاحبه، ایلان ماسک درباره موارد مختلفی صحبت کرد که به عنوان مثال میتوان به دستگاههای کاشتنی مغز و همچنین مشکلات مربوط به امنیت خانهها اشاره کرد. به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از وبسایت نیواطلس، از آنجایی که تعداد ماهوارهها در مدار پایین زمین طی دو سال گذشته به سرعت رشد کرده است، محققان دریافتهاند که آنها اکنون تقریبا بر یک پنجم مشاهدات مهم هوای گرگ و میش تأثیر میگذارند؛ اگرچه تأثیرات علمی کلی را در حال حاضر کوچک توصیف میکنند.

  • سن: ۶۲ ساله
  • ریسک های تهدیدکننده معاملات بورس تا پایان سال ۱۴۰۰
  • ثروت: ۷۰ میلیارد دلار
  • سن: 77 سال
  • ایلان ماسک (@elonmusk) 1 فوریه 2022

۶ میلیارد دلار مشکل گرسنگی جهان را برطرف نمیکند، اما از بیثباتی ژئوپلیتیکی و مهاجرت دستهجمعی جلوگیری میکند و ۴۲ میلیون نفر که در آستانه قحطی قرار دارند را نجات میدهد. ارزش داراییهای قفل شده در پروژه Curve با نماد CRV به ۱۷.۲ میلیارد دلار رسید و پس از پشت سر گذاشتن پروژههای AVVE و MKR در رتبه اول از نظر میزان دارایی قفل شده قرار گرفت. پس از صعود مجدد در این هفته، ارزش کل بازار به بالاترین سطح تاریخی خود در محدوده ۲.۶ تریلیون دلار رسید.

طبق این گزارش، شمار کاربران فعال روزانه در سهماههی چهارم ۲۰۲۱ به ۱۹۲۹ میلیارد کاربر رسیده و این در حالی است که در سهماههی قبلی ۱۹۳۰ میلیارد کاربر به طور روزانه از این سایت استفاده میکردند. اما گزارش سه ماههی چهارم سال ۲۰۲۱ شرکت متا، نکات قابل توجه دیگری هم داشت که بهعنوان مثال مشخص شد که شمار کاربران فعال روزانهی فیسبوک برای اولین بار در تاریخ این شبکه اجتماعی کاهش یافته است. این رقم بالاتر از سطح قبلی در ۱۲ مه ۲۰۲۱ زمانی که بسیاری از آلتکوینها در حال ثبت بالاترین قیمت خود بودند، در محدوده ۲.۵۵ تریلیون دلار بود. گفته میشود که معامله سهام کل این شرکت در آن زمان برای تسلا حدود 2.6 میلیارد دلار هزینه داشت، اما ارزش بازار شرکت تسلا از آن زمان به بعد افزایش یافته است.