توافق ۲ ساله ایران و آمریکا واقعیت دارد؟

هر دو سفیر باید فوراً به طور رسمی بابت اقدام انجام شده عذرخواهی کنند، در غیر اینصورت واکنش قاطع دیپلماتیک ضروری خواهد بود. سفیر انگلیس بدون عذرخواهی تنها توضیح سفارت روسیه را در صجفه توییتری خود باز نشر داده است! در ادامه نیز محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: هر دو سفیر باید فوراً به طور رسمی بابت اقدام انجام شده عذرخواهی کنند در غیر اینصورت واکنش قاطع دیپلماتیک ضروری خواهد بود. سفیر انگلیس در پاسخ ضمن ابراز تاسف از سوء تفاهم بوجود آمده اظهار داشت: ضمن احترام به جمهوری اسلامی ایران و مردم بزرگ و تاریخ این کشور، تاکید می کنم هیچگونه قصد و نیت سوئی در پشت این موضوع وجود نداشته و سفرا در صدد بوده اند تنها اتحاد روسیه و بریتانیا علیه آلمان نازی در زمان جنگ دوم جهانی را یادآوری کنند.

در ایران هم فضای ضد شوروی در کنار فضای ضد آمریکایی وجود دارد. ما قصد نداشتیم احساسات ملت دوست و مهربان ایران را جریحه دار کنیم. سفیر فدراسیون روسیه در تهران برای ادای توضیحات در خصوص عکس منتشر شده، از سوی دستیار وزیر و مدیرکل اوراسیا به وزارت امورخارجه دعوت شد.سفیر روسیه در این ملاقات تصریح نمود که قصد وی از انتشار این عکس صرفا یادآوری اتحاد روسیه با بریتانیا بر علیه ارتش نازی در طول جنگ جهانی دوم بوده و به هیچ وجه هیچ انگیزه و منظور ضد ایرانی پشت انتشار این عکس وجود ندارد.

  • کنترل رویههای ضدرقابتی در مجوزهای بهرهبرداری
  • ماده اول: شرايط اوليه استفاده از خدمات
  • World Bank (2016)
  • قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری
  • امتناع از ارائهی خدمات آتی
  • تحریم های مرتبط با کشتیرانی و کشتی سازی
  • تحریم های مربوط به واردات فرآورده های پتروشیمی ایران
  • ماده سوم: دوره آزمايشی رايگان استفاده از خدمات

در آذر۱۳۲۲ با وجود آنکه دولت پهلوی اعلام بی طرفی کرده بود، مورد تاخت و تاز ارتش بیگانه قرار گرفت؛ رضا پهلوی با وجود آنکه سرتا پا غربی شده و در حکونتش به صورت دربست در اختیار خارجی ها بود از تخت سلطنت به پایین کشیده شده و کشورمان اشغال شد. به نظر میرسد که عکس یادگاری روس ها با سفیر ماجراجوی انگلیسی بیش از آنکه تداعی گر پیامی مشخص از خاطره تلخ آذر ۱۳۲۲ از کنفرانس تهران باشد، تنها خطایی سهوی از جانب مسکو در گرفتن عکسی با نماینده دولت انگلیس است. در این مقاله از شاخص شدّت تجاری استفاده می­شود که نشان­دهنده­ی درجه آزادی اقتصادی و باز بودن اقتصادی است و به صورت محاسبه می­شود و به عنوان مناسبترین شاخص برای اقتصاد ایران در نظر می­گیریم.

رشد اقتصادی در سال 91 منفی بود و در سال 92 باز هم منفی بود. در این گروه، ارزش افزوده بخشهای «صنعت»، «استخراج معدن»، «ساختمان»، «تامین برق، گاز، بخار و تهویه» و «آبرسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیتهای تصفیه» به ترتیب با نرخهای رشد 1/ 6، 7/ 5، منفی 3/ 12، 3/ 6 و 9/ 3درصدی مواجه بودهاند.

لازم است سفیر انگلیس را پیش از آغاز ماموریت دیپلماتیک درتهران به تور بازدید از جزیره فارسی برد. در همین راستا «سایمون شرکلیف» سفیر جدید انگلیس به سفارت روسیه درتهران رفته و در همان محلی که روزولت، چرچیل و استالین در سال ۱۳۲۲، کنفرانس تهران را بدون اطلاع ایران برگزار کردند، با سفیر روسیه عکس یادگاری گرفته است. سفیر انگلیس در پاسخ ضمن ابراز تاسف از سوءتفاهم به وجود آمده اظهار داشت: ضمن احترام به جمهوری اسلامی ایران و مردم بزرگ و تاریخ این کشور، تاکید میکنم هیچگونه قصد و نیت سوئی در پشت این موضوع وجود نداشته و سفرا درصدد بودهاند تنها اتحاد روسیه و بریتانیا علیه آلمان نازی در زمان جنگ دوم جهانی را یادآوری کنند. سفیر انگلیس به محض پا گذاشتن در خاک ایران از لزوم ایجاد رابطه دیپلماتیک مناسب میان تهران و لندن گفته و در لابه لای سخنانش از وجود چالش ها نیز یاد کرده است.

مردم ایران نشان دادهاند – از جمله درطول مذاکرات برجام – که سرنوشت آنها هرگز نمیتواند برآمده از تصمیمات سفارتهای خارجی یا قدرتهای خارجی باشد. به گفته تحلیلگران این مرحله از مذاکرات به دلیل اهمیت بالای آن در تعیین اصول گفتوگوها مهمترین و سختترین مرحله است و به همین دلیل آزمون مناسبی برای مشخص شدن اراده هر یک از طرفین مذاکره برای دستیابی به توافق خوب است. تابع نهادی: با توجه به عوامل موثر بر نهادهای اقتصادی یک کشور نفتی، میتوان متغیرهای درآمد ملی، اندازه دولت، خالص صادرات، حجم نقدینگی، تورم و درآمدهای نفتی را در تابع نهادی لحاظ نمود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محسن اسلامی روز دوشنبه در نشست خبری کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیتهای احزاب و گروههای سیاسی، با بیان اینکه براساس قانون هیچ شخصی نمیتواند همزمان عضو موثر بیش از یک حزب باشد، در تعریف عضو موثر به بند ۴ ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیتهای احزاب و گروههای سیاسی استناد کرد و گفت: عضو موثر به اعضای شورای مرکزی، دبیر کل، هیات موسس و مسوولان استانی گفته میشود و از همه فعالان حزبی درخواست میکنیم به این دستورالعمل قانونی توجه کنند.

وی که با یک رسانه روسی صحبت میکرد، در ادامه گفت: «شاید گفتن این موضوع عجولانه باشد که برخی تغییرات اساسی در روابط روسیه و آمریکا پیشتر آغاز شده است». در آن روزگارپهلوی دوم به عنوان شاه دست نشانده حتی یک کلمه به اشغال و تحقیرملی ایرانیان توسط ارتش بیگانه واکنش نشان نداده و این حقارت تاریخی را به جان خرید. چنین برخوردی نهایت زبونی حکومت پهلوی را عیان می کرد، به گواه تاریخ کنفرانس ۳ روزه تهران نقطه اوج حاکمیت استعمار و نمایانترین نشانه سرسپردگی پهلوی دوم به غربیها، برخورد تحقیرآمیز سران دولتهای پیروز در جنگ جهانی دوم در قبال ایران و شاه آن بود. برگزاری کنفرانس تهران یکی از سیاه ترین روزهای تاریخ سیاسی معاصر ایران است، در جلسات سه روزه در کشورمان، نیروهای اشغالگر خارجی بدون اطلاع مقامات وقت مرزهای ایران را بسته و چندین جلسه سری را تشکیل دادند.