به دیوان داوری لاهه شکایت کنید

یکی از نکاتی که باراک اوباما و جان کری در طول رفت و برگشتهای برجام بارها و بارها تکرار کردند این بود: ما طیفی از اختلافات با ایران داریم. مالی: در دیپلماسی در قبال ایران همچنان باز است و آماده رفع تحریمهای ناسازگار با برجام هستیم اما اگر ایران مسیر دیگری را انتخاب کند، ما نیز مسیر دیگری را انتخاب میکنیم. اصلاحطلبان معتقد بودند که باید اصلاح شرایط اقتصادی کشور را از مسیر ترمیم فضای سیاسی و بهبود روابط خارجی دنبال کرد. تفاوت راهبرد و سیاست خارجی معمول این است که راهبرد، بلند مدت است و با برنامهریزیهای بلندمدت و دوطرفه در ارتباط است؛ دو کشوری که حالت معمولی دارند به دو کشور هم پیمان تبدیل میشوند که این مسئله میتواند در مسائل منطقهای برای سیاست خارجی هر دو کشور مفید باشد. به گزارش خبرنگار ایمنا، امام خمینی (ره) پانزدهم بهمن ۱۳۵۷، اعضای شورای انقلاب را فراخواندند و برای انتخاب قطعی رئیس دولت موقت، با آنها رایزنی کردند.

منتقدان پیشتر اعلام کردند در شرایطی که دولت در پاسخ به درخواست افزایش دستمزد کارکنان بهداشت و درمان این کشور آن هم در شرایط کرونایی اعلام کرده است توان افزایش بیش از یک درصدی دستمزد آنان را ندارد، نوسازی سلاحهای هستهای نوعی دهن کجی به مدافعان سلامت جامعه است. تشییع جنازه ده ها میلیونی در ایران و عراق یک رزمایش بود و خون پاکش کلک آمریکا را در افغانستان کند و فرار کردند و به زودی در عراق هم بر اساس مصوبه ای که مجلس عراق دارد همین می شود. وی با بیان اینکه تا کنون پنجاه کشور متعهد شدند به سمت استفاده از بمب اتمی نروند افزود: از دولت انگلیس میخواهیم مسئولانه رفتار کند و قوانین بین المللی را بیش از این زیر پا نگذارد و به جای توسعه و نوسازی سلاحهای هستهای آنها را نابود کند. وی عصر ۵شنبه در گفتوگو با خبرنگاران اظهار داشت که باید صبور باشیم و در تلاشهایمان مصر باشیم؛ در نهایت میتوانیم از همه مشکلات عبور کنیم.

گراهام در واکنش به پخش اظهارات چهارده سال پیش بایدن که گفته بود کار خروج از افغانستان سالها به طول میکشد و ممکن است تسلیحاتی که در این کشور به جا گذاشته میشود روزی علیه فرزندان خودمان مورد استفاده قرار بگیرد گفت: وی همان کسی است که طرفدار خروج از عراق بود. خب یک جوان ساده در تبریز که معلومات ندارد، خیال میکند آنجا یک کشور است! باید چندمین بار به این کشورها گوشزد شود که: قطعنامه ۲۲۳۱ درباره موشکهایی صحبت میکند که برای «حمل سلاح هستهای طراحی شده اند». طرف چینی با پراهمیت ارزیابی کردن سند همکاری ۲۵ ساله، توافق طرفین برای آغاز اجرای این سند را رویدادی مهم و زمینه ساز تحول اساسی در روابط دانست. سفر اخیر رئیسجمهور به روسیه نیز، در همین راستا بود که ایجاد خط اعتباری و فاینانس، همکاریهای دوجانبه در حوزه نفت و گاز، توسعه ترانزیت ریلی و حملونقلی و همکاری در توسعه نیروگاهی را میتوان از جمله ارمغانهای اقتصادی سفر رئیسی به مسکو برشمرد. ۱ پرداخت. سخنگوی دولت همچنین از خبرهای خوب اقتصادی در روزهای پیش رو سخن به میان آورد و تأکید کرد: رئیسجمهور و هیئت دولت خود را ملزم میدانند شعارهای انتخاباتی را جامه عمل بپوشانند.

دکتر روحانی تاکید کرد: تا مردم و نیروهای مسلح ما در صحنه هستند، به نظر من خطر جنگ و یا تجاوزی نسبت به ایران وجود ندارد. اینکه زمینه توافق برای پیمان پولی دوجانبه وجود دارد یا خیر، سوال دیگری بود که خاندوزی در جوابش گفت: یکی از پیشنهادهای جدی ما به هیات روس درباره تکمیل مراودات بانکی و ارزی بود، چرا که همه این تجارتها مبتنی بر این است که چقدر سهلتر، کمهزینهتر و سریعتر میتوان نقل و انتقالات بانکی و ارزی را انجام داد؛ البته اینجا بیزینس بانک که یکی از بانکهای مهم روسیه است، خیلی به مراودات تجار ایرانی کمک میکند که برای افزایش ظرفیتش پیشنهاد مشخصی را ارائه کردیم. الیزابت، اقدامات گوناگونی را برای مبارزه با فقر و جرمهای کوچک انجام داد. خبرگزاری پارس اطلاع داد که دویست نفر از وزرای سابق، معاونان وزارتخانهها، بعضی از مدیران بخش خصوصی، استانداران و حتی مدیران کل از طرف دولت ممنوعالخروج شدند و کارکنان نخست وزیری به منظور پشتیبانی از مبارزات ملت ایران، اعتصاب کردهاند. وزرای خارجه آمریکا و انگلیس طی دیداری با دیوید اوئن از آمریکا، در مورد اوضاع ایران به گفتوگو نشستند.