بررسی سیاست افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و سرانه پزشک در ایران

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به ارائه خدمات پزشکی نوین در کشور، اظهار کرد: ایران جزو اولین کشورهایی است که با استفاده از سلول های بنیادی به درمان برخی از بیماری ها می پردازد. بیشترین اراضی زراعی این کشور، به ترتیب، در استانهای خوزستان، خراسان رضوی، فارس، کرمان و اصفهان قرار گرفتهاند و ۶ درصد از زمینهای زراعی ایران، زیر کشت محصولات سالانه و بقیه تحت آیش هستند. همچنین آخرین اخبار پزشکی نیز توسط تیم تحریریه این وب سایت هر روز در حال جمع آوری بوده و در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. اخبار پزشکی و سلامت در جهان به صورت لحظه ای در حال بروزرسانی است و ما نیز در گومگ سعی می کنیم مهم ترین عناوین آن ها را در اختیار شما قرار دهیم.

پزشکان ایرانی از لحاظ توانمندی در بالاترین سطوح علمی و تخصصی جهان قرار دارند و تقریبا هیچ روش جراحی و درمانی وجود ندارد که در ایران انجام نشود. وی گفت: طبیعی است که ممکن است بسیاری از مسائل در یک فضای هیجانی و نزدیک به انتخابات مجلس رای بیاورد و گرفتاری برای کشور به بار آورد که پیش از این هم متاسفانه از این دست مسائل رخ داده است اما امیدواریم که تصمیم شتاب زده ای در این زمینه گرفته نشود و تنها بر اساس یک سری آمار خام و بدون تحلیل و کارشناسی درست تصمیم گیری نشود. برای اینکه داوطلبان بتوانند انتخاب رشته ای اصولی در تکمیل ظرفیت پزشکی داشته باشند، بهتر است انتخاب رشته را با استفاده از اطلاعات کارنامه سبز انجام دهند.

این سایت یک سایت مرجع نیست و اغلب مقالات قرار گرفته خلاصه شده و چکیده ای می باشند. دنياي اقتصاد: نقشه کرونایی کشور یک بار دیگر به رنگ قرمز درآمده است. به طور حتم تعداد بیماران خیلی بیشتر از این است، از این هفته، چون اومیکرون سویه غالب در کشور است، هر کسی که تست معمولی کووید ۱۹ بدهد و مثبت شود احتمال اینکه مبتلا به اومیکرون باشد، بسیار زیاد است. محققان میگویند خطر ابتلای مجدد به کووید ۱۹ به دلیل ظهور سویه امیکرون افزایش یافته است. ورود سویه جدید کرونا (اُمیکرون) روز ۲۸آذرماه به ایران تایید شد و از روز ۱۹دی ماه به تدریج سیر صعودی پیدا کرد. وزیر بهداشت با اشاره به همه گیری کووید 19 در جهان گفت: نزدیک به دوسال است که درگیر کرونا هستیم و در این مدت با فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده ایم؛ تا هفت ماه قبل روند واکسیناسیون بسیار کند پیش می رفت، اما از هفت ماه قبل و با شروع دولت جدید تاکنون، پیشرفت خوبی در این زمینه حاصل شده است.

وی تصریح کرد: ما مشکل کمبود پزشک داریم به خصوص پزشک متخصص چون نسبت آن موجب شده که ایران در رتبههای پایینی در سطح جهان و منطقه قرار گیرد. از طرفی، آمادگی داریم با امکاناتی که در کشورمان در اختیار داریم، به کشورهای منطقه که همکاری های مشترک با ما دارند، کمک کرده تا در منطقه در زمینه بهداشت و سیاست های سازمان جهانی بهداشت عنصر موثری باشیم. مهندس فرهادی ادامه داد: در حال حاضر تعرفه خدمات دفاتر خدمات سلامت از طریق الکترونیک و واکنش های معتبر بانکی انجام می شود و هیچ گونه تبادل نقدی و غیرنقدی بین واحدهای صنفی و کارشناسان بهداشتی انجام نمی شود.

وی ادامه داد: در حوزه تامین دارو در حال حاضر بیش از 97 درصد از داروهای مورد نیاز مردم در داخل کشور تولید شده و 3 درصد نیز وارداتی است. وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر 68 دانشگاه علوم پزشکی در کشور با بهره گیری از بیش از 1000 بیمارستان دانشگاهی، 20 هزار عضو هیات علمی و 220 هزار دانشجو، مشغول به ارائه خدمت بوده و آمادگی دارند که دانشجوی خارجی نیز بپذیرند و از تمام ظرفیت ها استفاده کنند. در حوزه بهداشت نیز با توسعه و گسترش شبکه بهداشتی در تمامی روستاها و شهرهای ایران خدمات اولیه بهداشتی از جمله واکسیناسیون، مراقبت های مادر و کودک و بسیاری از خدمات پایه سلامت ارائه می شود. موسیقی ایرانی در دوران ساسانیان بار دیگر گسترش یافت و شاعران و موسیقیدانان ایرانی در رسوم گوناگونی همانند شکار، اجرا میکردند.

بر اساس یافته های پژوهش به مدیران این بیمارستان ها پیشنهاد می شود که که در ایجاد و تقویت این شاخص ها تلاش کنند و در این راستا برای بهبود فضای فیزیکی و عملیاتی، توسعه ارتباطات و سرمایه اجتماعی نیز در حفظ و افزایش آمادگی نگرشی و دانشی، باید دانش مورد نیاز گسترش دهند. با توجه به یافته های حاصل از تحلیل داده ها نتیجه گیری می شود که بیمارستان های دولتی استان ایلام از نظر بعد آمادگی نگرشی و دانشی فاقد آمادگی کافی در مقابل بحران ها هستند. لازم به ذکر است که در دهه شصت، دوره آموزشی که برای پزشکی عمومی تهیه شده بود 50 درصد واحدهای درسی مربوط به بهداشت بود.

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی، در دومین نشست با نمایندگان سازمان های بین المللی سلامت محور در ایران، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، بیان کرد: 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد و در این مدت دستاوردهای زیادی در تمام حوزه ها به ویژه در حوزه سلامت، داشتیم. ازنوع مقطعی( می باشد که به منظور ارزیابی میزان آمادگی بیمارستان در حوادث و بلایا بر اساس برنامه ملی با استفاده از چک لیست استاندارد سازمان جهانی بهداشت درسال 1393 انجام شد.ابزار گرد آوری داده ها فرم اطلاعات مشخصات عمومی بیمارستان ها و چک لیست استاندارد سازمان جهانی بهداشت با 9 مؤلفه و 91سؤال بود.که با روش مصاحبه و مشاهده مستقیم اسناد و مدارک و تکمیل چک لیست توسط محقق انجام گرفت.تجزیه وتحلیل داده ها با استفاده از نرم افزار نسخه 22 SPSS انجام شد یافته ها : یافته های به دست آمده حاکی از آن است که از 12 بیمارستان مورد مطالعه 10 بیمارستان دولتی و 2 بیمارستان غیر دولتی بودند، میانگین آمادگی بیمارستان ها در مؤلفه های فرماندهی و کنترل، ارتباطات، ایمنی و امنیت، تریاژ، افزایش ظرفیت، استمرار خدمات حیاتی، نیروی انسانی، مدیریت پشتیبانی و تدارکات، بازیابی بعد از بلایا ارزیابی گردید، در مجموع نیز میانگین کل بیمارستان های مورد مطالعه درحوادث و بلایا بر اساس برنامه ملی 50/47 درصد یعنی متوسط بود، مؤلفه فرماندهی و کنترل با میانگین57/64 درصد بیشترین و مؤلفه بازیابی بعد از بلایا با کمترین میانگین43/98 درصد ارزیابی گردید.

در این وب سایت سعی شده، مطالب به صورت خلاصه و مفید پیرامون موضوعات پزشکی و غیره جمع آوری شوند تا مخاطبین با صرف کمترین وقت به اطلاعات کافی رسیده باشند. هدف این گروه جمع آوری مطالب مفید پیرامون پزشکی سلامت ، زیبایی ، سبک زندگی ، روانشناسی و موفقیت بوده و برای بهترین ارائه در این زمینه. ظرفیت پذیرش رشته های علوم پزشکی 1401 به منظور آگاهی بیشتر داوطلبان در ادامه مقاله ارائه داده شده است. دانشگاههای ایران دچار کمبود پرسنل شدند و نامنویسی دانشجویان در کشور کاهش یافت. وی گفت: ما در کشورمان 800 مرکز تحقیقاتی داریم که در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مشغول به کار هستند. اکنون 6 مرکز تولید واکسن با پلتفرم های مختلف نیز در کشور داریم که می توانند نیاز داخلی مان را تا حدودی تامین کنند.

در اجرای این قانون، بلدیه (شهرداری) تهران در ۲۹ دی ۱۲۸۹ مبلغ ۱٬۹۶۵ قران در اختیار مجلس حفظالصحهٔ تهران گذاشت تا شش مرکز آبلهکوبی مجانی در شش محلهٔ مختلف شهر دایر کند. از نظر بعد آمادگی عملیاتی در سطح قابل قبولی هستند. به گزارشافکارخبر،خسرو صادق نیت در آستانه آغاز ماه محرم و برگزاری مراسم عزاداری حسینی از ابلاغ دستور العمل نظارتهای بهداشتی به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: به منظور حفظ سلامت عمومی عزاداران حسینی، طی بخشنامه ای، ضوابطی به منظور تشدید و کنترل موارد بهداشتی به ویژه بر نحوه برگزاری مراسم، پخش نذورات، عرضه محصولات غذایی در مساجد، تکایا و هیئتها، کنترل آب شُرب، ظروف مصرفی و رعایت بهداشت فردی به تمام گروههای مهندسی بهداشت محیط در سراسر کشور ابلاغ شد.

  • مدیریت و مدیریت کارکنان
  • دارچین به مقدار کافی
  • احساس درد یا فشار در پیشانی یا گونه یا اطراف چشم
  • خدمات IT و موبایل

در این گزارش به منابع مالی و نیروی انسانی دانشگاهها و بازار کار و تعداد داوطلبان اشاره شد. وی گفت: ما امروزه در کشور در تمامی رشته های علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، پی اچ دی، تخصص، فلوشیپ و فوق تخصص دانشجو تربیت می کنیم و این توانمندی را ایجاد کرده ایم که تمام نیازهایمان را با نیروی انسانی حل کنیم.