با ترنجی همراه باشید

در حالی که حامیان بیت کوین موافق هستند که این دارایی دیجیتال، یک ذخیره ارزش است. به گزارش اقتصادنیوز، در روز جاری ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا که با توییت های خود جنجال در بازار ارزهای دیجیتالی ایجاد می کرد، با یک توئیت دیگر موجب افزایش قیمت بیت کوین شد. تسلا پیش از این خرید خودرو به وسیله بیت کوین را آزمایش کرده بود. با این حال، این برای مردی که زمانی فردی را «پدو پدو» خطاب میکرد، بسیار بالغ است، زیرا آن شخص پیشنهاد کرده بود که طرح ماسک برای زیردریایی که برای نجات افرادی که در غار گیر کرده بودند، کارساز نبود. آنچه که من برای آن خوشحالم، موفقیت شرکت است. البته برای رسیدن به موفقیت فقط و فقط داشتن ضریب هوشی و استعداد کافی نیست.

هر یک از این افراد برای رسیدن به این موفقیت تلاش های زیادی کرده و شکست ها زیادی هم در این راه دیده اند. از دیگر موسسان گوگل نیز دلایل مشابه مورد قبل برای کسب این جایگاه دارد. مدیرعامل تسلا در سال 2018 پس از اظهارات نادرست در مورد طرحی برای خصوصی کردن تسلا، از سمت خود کنارهگیری کرد و تحقیقات SEC را آغاز نمود. این رقم به منظور پرداخت مالیات و خریداری بلوکهای جدید سهام با قیمت ترجیحی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. او در سال ٢٠٠٠ تصمیم به ساختن عروسک های «برتز» گرفت که دو نوع از این عروسک ها به نام های ایرانی فرزندان او ، کامران و یاسمین خوانده می شوند.

او هم اکنون صاحب «ام جی ای» بزرگ ترین کارخانه عروسک سازی جهان است که توسط یک فرد و بدون سرمایه گذاری شرکا اداره می شود. سپس وی فعالیت خود را با سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری با خرید کریستین دیور در سال 1985 آغاز کرد. در این رابطه طلاق پرهزینه ای که امسال رخ داد و آقای گیتس از همسر خود پس از 27 سال زندگی مشترک جدا شد، یکی از دلایل کاهش چشمگیر اختلاف ثروت وی با سایر رقبا محسوب می شود. این کلوپ بسیار محبوب بود و هر شب نظر 1000 مشتری را به خود جلب میکرد. او در اواخر دهه محصولات خود را در سریالهای محبوب تلویزیونی آمریکا بطور غیر مستقیم معرفی میکرد و در سال ۱۹۹۸ شرکتش را سهامی عام کرد.

بلومبرگ پس از کسب مدرک مدیریت ارشد کسبوکار (B.A.) از دانشگاه هاروارد، در سال 1966 اولین شغل خود را در بانک سالومون برادرز (Salomon Brothers) گرفت؛ کار او حساب کردن دستی اوراق بهادار در جایی کوچک بود. گاهی اوقات نمیتوان درک کرد که ایلان ماسک چطور میتواند این همه پروژه نوآورانه را مدیریت کند. در این رابطه نباید از تاثیر رشد رمزارزها که آقای ماسک در این زمینه سرمایه گذاری قابل توجهی داشته است، غافل شد. ثروتمندترین فرد آسیا مالک برند ریلانس است که در زمینه نفت و گاز فعالیت دارد. در این بین جف بزوس تا اوایل سال 2021، برای چهارمین سال متوالی با 177 میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد جهان شده بود اما در لیست به روز شده ی این مجله، ایلان ماسک توانسته جایگاه اول را به خود اختصاص دهد.

اما در سال ۲۰۱۹ با توجه به جدایی جف و همسرش سرمایه او کاهش چشمگیری داشت. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که دورکاری گسترده این برند، باعث شد تا هزینه های گوگل به مراتب کاهش پیدا کند. با این حال نوسانات سهام، در نهایت جایگاه وی را به رتبه سوم کاهش داد. حسن خسروشاهی کارآفرین کانادایی ایرانی تبار متولد ۱۳۱۹ در شهر تهران است .وی مالک و موسس فروشگاههای زنجیرهای قطعات الکترونیکی به نام Future Shop است وتعداد شعبات شرکت وی در آمریکای شمالی به ۱۱۸ میرسد.

  • سن: ۴۷ سال
  • ارزش خالص: ۹۱٫۳ میلیارد دلار
  • بیل گیتس (Bill Gates)
  • +Google : شبکه اجتماعی گوگل

مجله سن خوزه ارزش داراییهای وی را ۱٫۹ میلیارد دلار برآورد کرده است.همچنین ماهنامه فوربس وی را به عنوان دومین ثروتمند ایرانی در جهان معرفی می کند. ۶- اسحاق لاریان نفر بعدی این فهرست است.وی ۵۵ سال سن دارد و ثروتش بالغ بر ۷۲۳ میلیون دلار تخمین زده شده است.اسحاق لاریان سازنده عروسک های «برتز» متولد ١٣٣٢ درشهر کاشان است. به همین خاطر بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که در بلندمدت، وی می تواند حتی رتبه نخست را هم به دست آورد. درواقع وی مالک بزرگ ترین پالایشگاه نفت در جهان نیز است.