ایلان ماسک کیست و چگونه به ثروتمندترین و باهوش ترین فرد جهان تبدیل شد؟

ایلان ماسک در سال ۲۰۱۴ علاقه خود به بیتکوین ابراز کرد و گفت احتمالا چیز خوبی است اما شایعات مبنی بر اینکه ممکن است او ساتوشی ناگاموتو باشد را رد کرد. نظر من درمورد ماسک هر چه که باشد، من همیشه از دیدن انقلاب خودروی الکتریکی- که ما آن را علیرغم همه چیز شروع کردهایم- بسیار خوشحال هستم. بیل گیتس نامی آشنا برای همه ما میباشد که توانسته با استفاده از هوش بالای خود به موفقیتهای بسیار زیادی دست پیدا کند. در مطلب ثروتمندترین اشخاص سال 2020 ما به صورت دقیق تمامی افراد پولدار را معرفی کردیم.

  • متولد: ۵ مارس ۱۹۴۹
  • سن: ۸۵ ساله
  • ثروت: ۸۶ میلیارد دلار
  • شغل: بنیانگذار فیسبوک
  • منبع ثروت: بنیانگذار فیس بوک
  • نرمافزار، ترکیبی زیبا از هنر و مهندسی است
  • مؤسس فروشگاههای زارا

جوانترین فرد موجود در لیست 30 نفر پولدار سال 2020 مارک زاکربرگ میباشد. Warren Buffett آمریکایی که دارای 83 سال سن میباشد توانست با راه اندازی شرکت هلدینگ و خوشهای برکشایر هاتاوی Berkshire Hathaway به درآمد و سرمایه بسیار زیادی دست پیدا کند. در دوازده سالگی، ایلان اولین بازیای که خودش ساخته بود و Blaster نام داشت را ساخت و توانست آنرا بفروشد که موفقیت بزرگی برای یک پسرک 12 ساله به حساب میآمد. او توانست با تاسیس و راه اندازی شرکت مایکروسافت به سرمایه بسیار قابل توجهی دست پیدا کند. او در سال 2020 دارای سرمایه خالص حدود 43 میلیارد دلار میباشد، که این سرمایه را از طریق راه اندازی شرکت آیکیا IKEA به دست آورده است.

در جهان نیز به عنوان یکی از افراد پولدار شناخته میشود که در بین 30 نفر ثروتمند سال 2020 نیز قرار گرفته است. این تاجر 77 ساله که به عنوان پولدارترین شخص مکزیک و جهان نیز شناخته میشود در زمینه مخابرات فعالیت میکند. این شرکت در زمینه خرده فروش فعالیت میکند و از این طریق روزانه درآمد خوبی را نصیب اینگوار کامپراد میکند. یک تاجر اسپانیایی 80 ساله توانسته مقام چهارم پولدارترین فرد سال 2020 را به خود اختصاص دهد. در این قسمت از معرفی ثروتمندترین افراد در سال 2020 به بررسی و تحلیل دارایی لری الیسون خواهیم پرداخت.

تا به امروز ایلان به صورت مرحله ای بخشی از سهام خود را واگذار کرده است و در جدیدترین مرحله، شخصیت سال ۲۰۲۱ میلادی ۱.۰۲ میلیارد دلار از سهام خود را به فروش رسانده است. نوشته نیک بوستروم. ایلان ماسک علاقه زیادی به هوش مصنوعی دارد و البته خطرات آن را نیز گوشزد میکند. او توانسته است با احداث و راه اندازی شرکت ایندیتکس Inditex که در زمینه خرده فروشی کالا فعالیت میکند. از افراد پولدار و با نفوذ در کشور آمریکا شناخته میشوند که توانستهاند با راه اندازی کسب و کار موفق خود به درآمد و سرمایه قابل توجهی دست پیدا کنند. در جهان امروز فقط مردان نیستند که توانستهاند به موفقیت دست پیدا کنند. توانسته است به دارایی خالص حدود 36.8 میلیارد دلار دست پیدا کند، و به عنوان یکی از بانوان تاثیر گذار تاریخ شناخته شود.

این مقاله در پاسخ به توییت تاریخ پانزدهم ماه مه ایلان ماسک که ادعا میکند ارزش دوجکوین میتواند تا ۹۰۰درصد افزایش پیدا کند، نوشته شده است. سرگئی 43 ساله آمریکایی در زمینه تکنولوژی فعالیت میکند و با این فعالیت توانسته است دارایی خالص 41.6 میلیارد دلار را برای خود به دست بیاورد. او در سال 1975 مایکروسافت (Microsoft) را تأسیس کرد و هم اکنون 65 سال دارد. ایده راهاندازی یک مغازه بازیهای آرکید در دوران دبیرستان به ذهن او خطور کرد. البته او طی یک سال گذشته حدود 1 میلیارد از دارایی و سرمایه خود را از دست داده است.

توجه داشته باشید که در طی یک سال گذشته حدود 21.9 میلیارد دلار به سرمایه جف بزوس افزوده شده است. و از این طریق به عنوان یکی از افراد ثروتمند سال 2020 شناخته شود. رودستر نیز که قرار بود در سال 2020 به بازار عرضه شود و قرار بود این ماشین با 0 تا 60 زمان 1.9 ثانیهای به سریعترین خودرو تولیدشده تبدیل شود. بعلاوه ایلان ماسک نیز از ریاست شرکت استعفا داد. در این هفته ایلان ماسک به عنوان مرد سال 2021 مجله تایم معرفی شد. به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیترهایی همچون سبزپوشی شاخص بورس در هفته دوم خردادماه، قیمت جهانی طلا به پایینترین سطح ۲ هفته اخیر رسید، کاهش قیمت سکه در آخرین روز هفته، رشد اقتصادی فرانسه دوباره منفی شد و مداخله سریع بانکهای چین برای پایین آوردن نرخ یوآن را در بر دارد.

به گزارش بلومبرگ حساب های جعلی به نام ایلان ماسک بیشتر از 2 میلیون دلار از مردم کلاهبرداری کرده اند حجم ضرر های مالی فعالان بازار کریپتوکارنسی به خاطر توییت های جعلی منتسب به ایلان ماسک چندین برابر بیشتر است. تین نیوز باترهای سلولی جدید استوانه ای تسلا که تسلا آنها را «سلول 4860» می نامد، پنج برابر ظرفیت انرژی بیشتری به باتری های خودروهای الکتریکی این شرکت می دهد، آنها را 6 برابر قدرتمندتر ساخته و باعث افزایش 16 درصدی در محدوده حرکت وسایل نقلیه تسلا می شود. ارز دیجیتال دوج کوین مدتی است که به دلیل بحث های زیاد پیرامون آن، در بین معامله کنندگان و سرمایه گذاران Reddit، که به صحبت ها و توییت های ایلان ماسک علاقه زیادی نشان داده اند، پامپ و دامپ زیادی را تجربه کرده است.

در بخش پرسش و پاسخ این نمایشگاه، زمانی که از ماسک پرسیده شد دانشگاه چطور میتواند هزینههای تحصیل را برای دانشجویان کاهش دهد و دسترسی را برای دانشجویان محروم آسانتر کند، او پاسخ داد «شما برای یاد گرفتن نیازی نیست به دانشگاه بروید». ماسک برای تهیه موشک برای این پروژه ابتدا به روسیه رفت ولی قیمتی که به او گفته شد واقعاً بالا و عجیب و غریب بود. سرمایه عظیمی را برای خود به دست بیاورد و دارایی خالص او اکنون مبلغی در حدود 68.5 میلیارد دلار میباشد. یک تاجر بسیار موفق که توانسته در زندگی شخصی و کاری خود بسیار موفق باشد و سرمایه بسیار زیادی را به دست بیاورد.

در سال 1995 ایلان و برادر کوچکترش کیمبال، با سرمایه 28000 دلار Zip2 را شروع کردند. البته ما در مطالب قبلی مانند بیوگرافی مارک زاکربرگ توانستهایم زندگی شخصی و کاری این مرد موفق را مورد بررسی قرار دهیم. البته ما در مطلب قبلی بیوگرافی جف بزوس توانستهایم به صورت کلی تمامی مراحل زندگی کاری ایشان را مورد بررسی قرار دهیم. در مارس 2018، این کارآفرین در جشنواره سالانه” South by Southwest “در “آستین تگزاس” به مخاطبان گفت که امیدوار است که BFR را برای پروازهای کوتاه در اوایل سال بعد آماده کند. این تکذیبیه خبرساز به عنوان بخشی از درخواستهای ارائه اطلاعات عمومی درباره بحثهای تسلا با اداره خودروهای موتوری کالیفرنیا در ماه مارس منتشر شده است.