اکنون «ایران ما

آنچه تحت عنوان وابستگی همه مسائل کشور به موضوع پذیرش FATF و برجام معرفی میشد، تنها یک دیوار ذهنی بوده که احتمالاً مقاصد سیاسی یک جریان خاص را پیگیری میکرده است. بایدن طی مذاکره خود با برنی سندرز، سناتور آمریکایی، اعلام کرد که قصد دارد یک زن را به عنوان معاون ریاست جمهوری خود انتخاب کند به عنوان یک نماینده دموکرات در نظر گرفته شد. هیچ دلیلی برای ایران وجود ندارد که دست رد به مذاکرات بعدی زند، چرا که این تعهد نه تنها از نظر حقوقی الزامآور نیست و محدودیت زمانی ندارد بلکه مذاکرات میتواند برخی از نگرانیهای تهران درباره کاستیهای رفع تحریمها را نیز برطرف کند. شما می خواهید رئیس جمهوری شوید که از حقوق ملت ایران دفاع بکند. تعمیرکار کامپیوتر اظهارکرد: چیزی که به عنوان یک تعمیر ساده کامپیوتر آغاز شد، به زودی به یک مکاشفه دردسرساز تبدیل شد، حجمی “حیرت انگیز” و “باورنکردنی ” از تصاویر مستهجن خانگی در لب تاپ وی به چشم می خورد. ما نیز باید اسماً باقی میماندیم، اما رسماً به آن متعهد نمیبودیم که تا حدودی در این مسیر هم حرکت شد.

بخشی از این پنچاه هواگرد قرار است شامل 24 فروند اف35 بی می باشد . هانتر در خاطراتش فقط به یاد می آورد که مادرش جیل با او تماس گرفت و از او خواست به خانه بیاید. پس از رسوایی “هانتر بایدن” در پی مداخله خانواده پدرش، او به یک مرکز توانبخشی در مریلند فرستاده شد، اما هرگز در مرکز توانبخشی حضور پیدا نکرد. او پس از فرار از دست داعشیها با خانوادهی نقش اصلی فیلم یعنی نقی معمولی آشنا میشود. خاتمی در ادامه خاطر نشان کرد: ما در نظامی زندگی میکنیم که معتقدیم مردم باید در آن همه کاره باشند پس اولین اقدام در جریان اصلاحات باید بازسازی رابطه با مردم باشد. آنچه که اتفاق افتاد شورش مسلحانه بود. اگر مذاکره به نتیجه رسید و غرب به آن متعهد هم باقی ماند، در آن صورت نمیتوان انکار کرد که آنچه در این میانه تغییر کرد، روحیه عزتطلبانه ایران بود وگرنه غرب که همان غرب است؛ و اگر مذاکرات با همه انعطافی که ایران تاکنون نشان داده است به نتیجه نرسید، در آن صورت تکلیف دیگری باقی نمیماند و «جز انتظار و جز استقامت، وطن علاج دگر ندارد». طبق معاهده نامههایی که آمریکا با متحدین خود دارد، باید از آنها دفاع کند.

در این گزارش با گفت وگو با چند تن از کارشناسان، این موضوع بررسی شده است. اگر صلاح میدانید جزئیاتی از این جلسه مطرح کنید؟ این نماینده اسبق مجلس اضافه کرد: اصلاً در این فرایندها بحث اصلاحطلب شدن روحانی یا تغییر هویت اصلاحطلبان در کار نبوده است، به عبارتی دیگر، برای نجات کشور، بحث اصلاحطلب و اصولگرا مطرح نیست. وی در رابطه با «مذاکرات وین» نیز گفت: خوشبختانه هیئتی با تجربه برای مذاکره رفتند این هیئت مواضع خود را صریح ابراز کردند و همچنین مواضع ضدآمریکایی خود را در عمل نشان دادند. وی گفت: با هر بهانه کوچکی مساله را بزرگ نکنیم و در کنار آن مسالهای که با دست خودمان بزرگ کردیم، بذر کینه را در جامعه نیفشانیم. سالیوان در جریان سفر به اسرائیل به خبرنگاران گفت: “ما به طور علنی تاریخ را در تقویم مشخص نمیکنیم، اما میتوانم به شما بگویم که در پشت درهای بسته در حال بحث در مورد چارچوبهای زمانی هستیم و این مدت کوتاه است.” هنگامی که از مشاور رهبر آمریکا خواسته شد تاریخ دقیق تری را ذکر کند، وی گفت:”چندهفته”. آقای روحانی همچنین از وزرا و تیم قبلی این دو وزارتخانه تقدیر کرد و گفت: این افراد به سهم خود و در زمان خودشان کارهای بزرگی انجام داده اند.

در این مصاحبه خاتمی ضمن اشاره به تمدن آمریکایی و شکلگیری آن بر اساس آزادی دینی و استقلال و تلاشهای ایرانیان برای حفظ استقلال خود، به ضرورت گفتوگوی بین دو تمدن بپردازد. این درحالی است که فروپاشی برجام برای هر دو کشور، بدترین اتفاق ممکن است و اگر طرفین نتوانند روش خود را تغییر دهند، مذاکرات به بنبست میرسد و در صورت پیدا نشدن راهی برای احیای مجدد توافق هستهای، دولت بایدن با فشار سیاسی سنگینی روبهرو خواهد شد، زیرا او مخالف سیاست فشار حداکثری ترامپ بود و آن را شکستی فاحش خوانده بود. آیا هانتر درس خود را آموخته است یا اینکه او با کمک پدرش بیشتر وارد یک زندگی تجاری مشکوک شده است؟ بایدن به دلیل اینکه توان مالی برای تبلیغ تلویزیونی را نداشت شخصاً به خانه مردم میرفت تا خود را به عنوان کاندیدا معرفی کند. رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران با بیان اینکه «زمان برای احیای برجام رو به اتمام است»، گفت: بیایید هرچه سریعتر به برجام بازگردیم که این به نفع هر دو کشور ایالات متحده و ایران است و به آن برای رسیدن به درک و تفاهم در دیگر مسائل تکیه کنیم.