امیکرون Omicron، سویه جدید جهش یافته ویروس کرونا 2022سیوطب ✔

اکنون دانشمندان به دقت موارد امیکرون را زیر نظر دارند تا مشخص کنند که این نوع با چه سرعتی بر جمعیت هر کشور تاثیر میگذارد. بیشتر بخوانید: در آلودگی هوا چی بخوریم؟ امیکرون چگونه به راحتی از دفاع ضد ویروس بدن فرار میکند؟ در مورد این سوال، دانشمندان روشن هستند. شواهد نشان میدهد که امیکرون نسبت به سایر انواع کووید در دور زدن سیستم ایمنی برتری دارد. حداقل سه جهش در سویه امیکرون، به این ویروس برای رهایی از شناسایی شدن توسط آنتیبادی سیستم ایمنی بدن کمک میکند.

  • علائم کووید-۱۹ و دوره نهفتگی
  • تماس نزدیک بین افراد
  • تحریک پذیری
  • از حضور در دورهمیها با دوستان و خانواده پرهیز کنید
  • عفونت حاد
  • از دست دادن حس بویایی یا چشایی

آیا بیمه کرونا در صورت بیکاری و جاماندن از کار خسارتی پرداخت میکند؟ بله، بیمه کرونای سامان به مبتلایان درصورت وقفه کاری به خاطر بستری شدن در بیمارستان روزانه مبلغ حداکثر 300 هزار تومان را تا سقف یک ماه پرداخت مینماید. آیا بیمه کرونا در صورت فوت بیمار مبتلا به کووید 19، خسارتی پرداخت میکند؟ بله، بیمه کرونای سامان در صورت فوت بیمار مبتلا به این بیماری ، مبلغ 200 میلیون تومان خسارت فوت را به خانواده و بازماندگان او پرداخت میکند.

ویروسهای حاصل از این جهشها تحت عنوان سویههای مختلف نامگذاری میشوند که برای پاسخ به سؤال امیکرون چیست باید بگوییم کرونا امیکرون نیز یک سویه جدید از ویروس کووید-19 است. اومیکرون با چه سرعتی در حال انتشار است؟ امیکرون بهسرعت در آفریقای جنوبی گسترش یافته و باعث نگرانی محققان در سراسر جهان شده است.

در یک مقاله تحقیقاتی که شیوع بیماری امیکرون در شهر اسلو را بررسی می کرد، دانشمندان خاطرنشان کردند که پس از شیوع این بیماری در اسلو، به نظر می رسد علائم ابتلا به امیکرون کروناویروس، به سرعت بروز می کند. در واقع، مدت زمان بروز علائم امیکرون، معمولاً در حدود سه روز می باشد. به طور کلی، دوره های کمون کوتاه تر، معمولاً منجر به بروز عفونت های بیشتر در زمان کمتری می شوند.

با نزدیک شدن فصل آنفولانزا، چگونه می توانید تشخیص دهید تبی که دارید آنفولانزا است یا کرونا؟ یک مطالعه جدید چگونگی بروز علائم کرونا را مشخص کرده است که می تواند به افراد در تشخیص اینکه سرفه ای که می کنند آیا فقط یک سرفه است یا چیزی بدتر، کمک کند. تحقیقات دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) توانست تعیین کند که علائم کرونا اغلب به ترتیب خاصی شروع می شوند. این کشف ممکن است به افراد مبتلا به کرونا کمک کند تا خود را قرنطینه کرده و زودتر درمان شوند، که این می تواند نتایج بیماران را به طرز قابل توجهی بهبود بخشد.

آگاهی، افزایش اطلاعات و آشنایی با این بیماری و انواع جهشهای کرونا کمک بزرگی برای جلوگیری از ابتلا و سرایت به جدیدترین انواع کرونا است. این مورد به بروز تراژدیهای کمتر، کمک شایانی خواهد کرد. در این مطلب با جدیدترین انواع کرونا، تفاوت آنها، علائم ویژه هر کدام و روش های جلوگیری از ابتلا به آنها آشنا خواهید شوید. اگر احساس کردید که علائم کرونا دارید، سریع خود را قرنطینه کنید و با دکتر داخلی یا دکتر عفونی مشاوره کنید.

البته از اول هم برخی منابع علمی میگفتند امیکرون چندان هم خطرناک نیست. پژوهشگران انگلیسی گفته بودند خطر مراجعه به بیمارستان و بستری شدن در اثر ابتلا به سویه اومیکرون در مقایسه با نوع دلتا ۴۰ درصد کمتر است. واقعیت اینجاست که در ایران کسی نمیتواند ادعا کند عدد واقعی بیماران مبتلا به امیکرون را میداند. یعنی با توجه به کاهش چشمگیر موارد فوت و بستری و با وجود نداشتن اطلاعات درباره امیکرون میشود گفت هنوز این بیماری، خطر جدی برای شهروندان به شمار نمیرود هرچند نباید جانب احتیاط را رها کرد. وی افزود: مراجعین سرپایی همچنان وجود دارند که البته شامل مبتلایان کرونا و آنفلوآنزای فصلی به شکل همزمان هستند.

واقعیت اینجاست که در ایران کسی نمی تواند ادعا کند عدد واقعی بیماران مبتلا به امیکرون را می داند. یعنی با توجه به کاهش چشمگیر موارد فوت و بستری و با وجود نداشتن اطلاعات درباره امیکرون می شود گفت هنوز این بیماری، خطر جدی برای شهروندان به شمار نمی رود هرچند نباید جانب احتیاط را رها کرد. وی افزود: مراجعین سرپایی همچنان وجود دارند که البته شامل مبتلایان کرونا و آنفلوآنزای فصلی به شکل همزمان هستند. حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ نفر روزانه به شکل سرپایی مراجعه میکنند که تعداد قابل توجهی مبتلا به آنفلوآنزا هستند و تعداد موارد مثبت کرونا از کل تستهایی که اخذ میشود پنج درصد است.

اولین گزارشها از کرونای امیکرون از میان دانشجویان بوده که به دلیل سن پایینتر معمولاً علائم خفیف با کرونا نشان میدهند. با این حال، امکان بیماری شدید با همه انواع قبلی ویروس مانند نوع دلتا وجود داشته است. شواهد اولیه نشان میدهد که ممکن است خطر عفونت مجدد با Omicron افزایش یابد، این یعنی افرادی که قبلاً بیماری کرونا داشتهاند، میتوانند راحتتر با Omicron دوباره آلوده شوند. در مقایسه با سایر واریانتهای نگرانکننده ویروس، اطلاعات فعلی محدود است.

سویه جدید امیکرون ویروس کرونا چگونه توسعه پیدا کرده است؟ وقتی یک ویروس به طور گسترده در گردش است و باعث عفونتهای متعددی میشود، احتمال جهش ویروس افزایش مییابد. هر چه یک ویروس فرصت بیشتری برای گسترش داشته باشد، فرصتهای بیشتری را نیز برای تغییرات خواهد داشت. سویههای جدید ویروس کرونا مانند امیکرون یادآور این نکته است که پاندمی کووید-۱۹ فعلا پایان نمییابد. بنابراین ضروری است که اگر واکسن در دسترس است، مردم واکسینه شوند و به توصیههای موجود در مورد جلوگیری از گسترش ویروس از جمله رعایت فاصله فیزیکی، ماسک زدن، شستن منظم دستها و تهویه مناسب در فضاهای بسته گوش دهند.