اسکرام چیست و چه کاربردی دارد؟

حسابداری صنعتی همان طور که از اسم آن هم مشخص است در ارتباط با صنعت و مؤسسات تولیدی کاربرد دارد. یکی از اصلی ترین اهداف حسابداری صنعتی تفکیک درآمد و هزینه و محاسبات سود و زیان ناشی از آنها است و حسابداری صنعتی در جهت کاهش هزینهها به تحلیل عناصر تشکیل دهنده یک محصول می پردازد و اطلاعات دقیقی از هزینههای هر مرحله از تولید یک محصول به طور مشخص تعیین می کند.

این هزینهها را به سادگی نمیتوان به یک کالا یا مرحله از ساخت و یا سفارش معین و مشخص ارتباط داد؛ مانند هزینههای سوخت، روغن مصرفی جهت ماشین آلات تولیدی و سایر موارد مشابه و یا حقوق و دستمزد غیر مستقیم پرداختی در جهت تولید مانند حقوق سر کارگران که به عنوان هزینههای غیر مستقیم شناسایی می شوند و یا هزینه ی استهلاک ساختمان کارخانه که نمیتوان آن را به یک تولید مشخص مرتبط کرد، همچنین مواد غیر مستقیمی که در جهت تولید مصرف میشوند نیز به عنوان هزینههای غیر مستقیم تلقی میشوند موادی مانند چسب مصرفی استفاده شده برای تولید مبلمان.

هزینههای غیر مستقیم هزینههایی هستند که ارتباط مستقیمی با تولید نداشته و در تولید محصول نیز نقش اصلی را ندارند هرچند برای تولید محصول لازم اند و در پروسه ساخت محصول ایجاد میشوند. به گزارش ایسنا، بر اساس تکلیف وزیر راه و شهرسازی برای دستگاههای مجری طرح، باید به زودی عملیات اجرایی پروژههای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید و سایر شهرهای کشور با محوریت شرکت عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن، آغاز شود.

نورنیوزـگروه اقتصاد: رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در آیین آغاز ساخت 209 هزار مسکن نهضت ملی مسکن با حضور معاون وزارت راه و شهرسازی در ساختمان دادمان، اظهار کرد: عملیات ساخت واحدهای نهضت ملی آغاز شده است و بهزودی گام بعدی برای 2 میلیون واحد دیگر برداشته میشود. به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کیوان جعفری طهرانی- تحلیلگر حوزه معدن و صنایع معدنی و کارشناس ارشد بینالمللی صنعت فولاد و سنگ آهن- اظهار کرد: معادن کوچک مقیاس از نظر کلی در داخل کشور به معادنی اطلاق میشود که ذخایر کوچک عموما زیر ۱۰ میلیون تن دارند.

جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی برای تمیزی و نظافت مکانهای بزرگ و کوچک صنعتی و اداری و هتلی مورد استفاده قرار می گیرد.همه ی ما برای نظافت منزلمان از جاروبرقی های با کیفیت و مناسب پر قدرت استفاده می کنیم، برای تمیزی مکانهای بزرگ باید از جاروبرقی های ویژه مساجد و مکانهای صنعتی بزرگ و کارواشها استفاده نماییم.

استفاده از دستگاههای جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی راه حلی بهینه برای حفظ و نگهداری پاکیزگی محیط و حذف گرد و غبار، بخار ها و مایعات خطرناک از آن میباشد. در این رسته جاروبرقی های زیادی با قدرت و موتورهای گوناگونی تولید شده که بسته به نوع نیاز، مورد مناسب انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد.

در این شیوه ساخت متقاضیان از تسهیلات مسکن برای پوشش هزینه ساخت استفاده میکنند، اما هزینه زمین با توافق میان مالک زمین به عنوان عامل اصلی با متقاضیان دارای فرم ج سبز تعیین میشود. در این خصوص نیز وزارت راه و شهرسازی در همکاری با بانک مسکن و سایر بانکها درصدد است تا با ایجاد اقساط پلکانی شرایط را برای افراد میان درآمدی برای پرداخت تسهیلات فراهم کند. در کنترل بودجه ای نتایج واقعی عملیات یک دایره با نتایج برنامه ریزی شده مقایسه میشود، در حالی که در هزینه یابی استاندارد نتایج واقعی تولید و فروش یک محصول را با نتایج برنامه ریزی شده آن می سنجند.

چندین طرح بزرگ صنعت گردشگری کشور با سرمایه گذاری و تامین مالی بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی بانک گردشگری و مجموعههای مرتبط، به بهره برداری رسیده و یا در حال ساخت و تکمیل است. اعطای تسهیلات به موجب قراردادهای متمم به طرحهای نیمهتمام احداث مسکن که در سامانه ثبت و به تایید وزارت رسیده است (به استثنای طرحهای نیمه تمام مسکن مهر)، متناسب با پیشرفت فیزیکی طرح و منابع مورد نیاز بابت اتمام طرحهای مزبور تا سقفهای مقرر در این دستورالعمل و با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار از سوی بانک عامل بلامانع است.

راهبرد پنچم احداث واحدهای مسکونی روستایی است. تاکید شده است که مردان مجرد باید تعهدنامه محضری مبنی بر تحویل عقدنامه ازدواج رسمی قبل از انعقاد قرارداد واگذاری واحد مسکونی را ارایه کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص سوالی در مورد قیمت تمام شده واحدهای مسکن نهضت ملی مسکن، گفت: هم اکنون رقمی که برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی پیشبینی شده، ۴ میلیون است که میتواند تغییر یابد. بر اساس توزیع انجام شده توکن بیش از ۱۰۰ عضو شبکه Discord ایردراپهای ۶ رقمی دریافت کردند که مقدار زیادی است. وی یادآورشد: با توجه به اینکه هر درخت بادام کوهی دو کیلوگرم محصول میدهد، این طرح یک فعالیت اقتصادی محسوب میشود، می توان پس از پنج سال بیش از ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن محصول برداشت کرد که حدود ۲.۵ میلیارد تومان ارزش اقتصادی دارد.

از زمان مطرح شدن ساخت رصدخانه تاکنون بیش از دو دهه پر فراز و نشیب میگذرد و طی آن بارها انتقاداتی به طولانی شدن پروسه طراحی و ساخت تجهیزات رصدخانه عنوان شده بود و در نهایت در واپسین روزهای پایانی دولت دوازدهم این پروژه به مرحله افتتاح و رونمایی رسید. معاونت مسکن در این راستا بیان کرده است که تامین مسکن برای خانوار های فاقد مسکن در اولویت برنامه های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد. شرط دوم آن است که ثبت نام کننده سامانه ملی نهضت مسکن (سایت ثمن)، متاهل و یا سرپرست خانوار باشد؛ البته امکان ثبت نام بانوان خودسرپرست بالای 35 سال، مردان مجرد، به شرط ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر ازدواج تا تاریخ تحویل مسکن، نخبگان علمی و معلولین جسمی و حرکتی از استثنائات این شرط می باشد.

همچنین متقاضی متاهل و یا سرپرست خانوار باشد و مجردان هم با شرط تاهل در زمان تحویل واحد می توانند اقدام به ثبت نام کنند. در روش هزینه یابی مستقیم، دستمزد مستقیم سربار ساخت جزء یکی از هزینههای متغیر تولیدی می باشد. هزینههای ساخت: هزینههایی که در جهت ساخت و تولید یک محصول بهکار گرفته میشود مانند هزینههای مواد اولیه، دستمزد کارگران و هزینههای سربار ساخت (هزینههایی که به طور غیر مستقیم در تولید محصولات نقش ایفا میکنند، به اینگونه هزینهها سربار ساخت و یا سر بار تولید میگویند) هزینههای ساخت گفته میشود.

دستمزد غیر مستقیم: دستمزد غیر مستقیم که در کارخانجات و یا مراکز تولیدی استفاده میشود از جمله هزینههای غیر مستقیم است، که در تولید نقش مهمی را ایفا میکند مانند: هزینه بیمه کارکنان. ۲- چنانچه فردی قصد خرید در مزایده را داشته باشد اما به هر نحو مانع وی گردند و یا اینکه بالاترین قیمتی را که پیشنهاد می دهد رد نمایند در این صورت نیز امکان درخواست ابطال مزایده وجود دارد. آیا دادن دستور صدور سند انتقال ملک به نام برنده مزایده به معنای خلع ید و تحویل آن به منتقل الیه است؟