اخبار داغ قرمزپوشان

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه، معرفی داوطلبان به مراکز مصاحبه و بررسی مدارک حقی برای استخدام ایجاد نمیکند، اظهار کرد تمامی فرآیندهای برگزاری آزمونهای استخدامی آموزش و پرورش بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است و تحت نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور انجام میشود. رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری: خوشبختانه تعداد مجوزهای جذب نیروی انسانی در سه سال اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است و در سال جاری نیز تعداد ۲۵ هزار نفر مجوز جذب از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده است که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است و با حدود ۹۸۰۰ سهمیه باقی مانده از سال قبل، آزمون مربوط پس از موافقت مراجع ذیصلاح برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه به زودی 34 هزار نفر در وزارتخانه آموزش و پرورش استخدام میشوند، ابراز داشت: آگهی جذب و استخدام این معلمان به زودی منتشر میشود تا در آینده کمبود نیروی انسانی این نهاد برطرف شود.وی یکی از مهمترین اهداف وزارتخانه آموزش و پرورش را توسعه آموزشهای فنی و حرفهای دانست و خاطرنشان کرد: آموزشهای ارائه شده باید مطابق با نیاز مردم و جامعه باشد تا بتوانیم در راستای کاهش معضل بیکاری اقدامات مؤثری انجام دهیم.

خادمی، با اشاره شتاب تورم و کاهش ارزش واقعی پول ملی گفت: شورای عالی کار روز ۲۸ اسفند حداقل دستمزد سال ۹۸ را به اتفاق آراء یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان تعیین کرد. در این راستا مسعود خادمی، فعال اقتصادی با بیان اینکه جلسه تعیین دستمزد در ایران همانند ماراتنی طولانی است به «ابتکار» گفت: نزدیک به نیمی از شاغلان در ایران بر مبنای قانون کار حقوق میگیرند و پایان هر سال منتظر تعیین حداقل دستمزد هستند.

بدين ترتيب گزارشگري که اين گزارش را مينويسد ميداند که گزارش او در ارتباط با خانواده هايي است که خانه هاي خود را از دست داده اند. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشمندان و حکیمان چراغ هدایت جامعه هستند، گفت: پژوهشکدهها متولی ترویج اندیشههای جدید هستند که باید ایدهها و اندیشههای نو را در قالب طرحهای نوآورانه برای اجرا در اختیار حاکمان قرار دهند. رئیس مرکز برنامهریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه “در آزمون استخدامی امسال 34 هزار نفر در استانهای مختلف کشور جذب خواهند شد”، جزئیات جدیدی از این آزمون را اعلام کرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توانستیم برای سال ۱۴۰۰ مجوز جذب حدود ۵۰ هزار نیرو (۲۵ هزار نفر از محل کنکور سراسری و ۲۵ هزار نفر از محل ماده ۲۸ اساسنامه یا همان آزمون استخدامی) دریافت کنیم گفت: موافقت اولیه اخذ شده و بزودی دفترچه آن در بخش آزمون های استخدامی در سایت سنجش بارگذاری می شود. وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس فراخوانی که به زودی از طریق وزارت آموزش و پرورش خواهیم داد، قصد جذب 34 هزار و 800 نفر از علاقهمندان به حرفه معلمی را که در سایر دانشگاه ها تحصیل کردهاند، برای آموزش معلمی در مناطق محروم داریم.

یا بنا به اظهارات آقای فرصتی(معاون پرورشی) مثلا در صورت برخورد مدیر با نقطه ضعف یکی از کارکنان آن ضعف را وقتی در جمع مطرح می­کند اسم فرد را نمی­آورد و فرد خودش متوجه منظور مدیر می­شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش: سازمان امور اداری و استخدامی مجوز استخدام ۲۵ هزار معلم جدید را صادر کرده است و دفترچه آزمون استخدامی آنها به زودی منتشر میشود. مجور برای جذب ۲۵ هزار دانشجو معلم در دوره چهارساله و ۲۵ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ صادر شده است.

سرپرست معاونت برنامهریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: مجوز استخدام 34 هزار و 731 نفر در آموزش و پرورش اخذ شده است که امیدواریم بزودی فراخوان آزمون اعلام شود. سعید عسگری سرپرست معاونت برنامهریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش چندی پیش درباره پیگیریهای این وزارتخانه برای تأمین نیروی انسانی، اظهار کرد: مجوز استخدام 34 هزار و 731 نفر در آموزش و پرورش اخذ شده است. وزیر آموزش و پرورش: در استفاده از ماده 28 و با توجه به شرایط نیروی انسانی آموزش و پرورش، این ماده باید مسیری برای ورود نیروهای نخبه و کلیدی برای آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی باشد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در خصوص آخرین وضعیت استخدام در آموزش و پرورش، اظهار کرد: به ما اعلام شد که میخواهند آزمون استخدامی را در تیرماه برگزار کنند، اما پیشنهاد دادیم که زمانش را به اسفند ماه جابجا کنند. اما با تمامی این تفاسیر معمولا اکثر گزارش کارها از قالب واحد و مشخصی برخوردارند که رعایت اصول مرتبط با آن می تواند شما را در مسیر نگارش یک گزارش کار اصولی و خوش ساخت یاری نماید. قادر آشنا که بیش از یک سال پیش از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بهعنوان مدیرعامل موسسه نمایشگاههای فرهنگی منصوب شده بود، در روزهای پایانی سال گذشته با حکم دوباره وزیر، بهعنوان مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد.

کتابخانه عمومی پارک شهر تهران، شهریور سال گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر کل نهاد کتابخانههای عمومی کشور افتتاح شد. معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسائل کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم امکانپذیر است، گفت: همه تلاشمان بر این است که تا قبل از پایان سالجاری، نامنویسی و آزمون برای جذب حدود ۳۵ هزار معلم مورد نیاز آموزش و پرورش در کشور انجام شود.

تمام تلاش یک داوطلب به سه تا چهار ساعت در یک جلسه بستگی دارد که ممکن است در آن روز تمرکز نداشته و کسالت داشته باشد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: بر اساس این طرح وزارت آموزش و پرورش مکلف است در آزمونهای استخدامی موضوع ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، برای افرادی که در امور آموزش و پرورش با واحدهای دولتی و غیردولتی وزارت آموزش و پرورش همکاری کردهاند، به ازای یک سال سابقه تمام وقت، ضریب 1.1 برای نمره مکتسبه آنها در آزمون محاسبه کنند و به ازای هر سال سابقه بیشتر حداکثر تا 5 سال سابقه، این ضریب به میزان یک دهم افزایش یابد.

تمام کارکنان مشمول قانون کار که طبق تعریف این قانون کارگر شناخته میشوند، مشمول عیدی و پاداش پایان سال هستند. بررسی حقوق کارگران در سال ٩٩ نشان میدهد که حداقل دریافتی ماهانه خانوار ٣.٣ نفری، ٢ میلیون و ٧۴٩ هزار تومان است. ماده 5 ـ در مورد کارکنان ساعتی که حقوق ماهانه ثابت نداشتهاند و دستمزد آنان در ماه متغیر میباشد برای محاسبه عیدی و پاداش، متوسط حقوق دریافتی آنان برحسب مدت ایام کارکرد در سال مبنای محاسبه قرار خواهد گرفت. ماده 4 ـ مزد مورد عمل در محاسبه وجوه عیدی و پاداش پایان سال برای کارگران کارمزدی عبارت از متوسط کارمزد دریافتی آنان برحسب مدت ایام کارکرد در سال است.