احمدی نژاد چگونه احمدی نژاد شد؟

بابت اینکه فردی روی نظر کارشناسی اصرار کند هیچ موقع من به این دلیل حتی عتاب نکردم که بخواهم کسی را از پست برکنار کنم چون قائل به این هستم که اگر غیر از این باشد نظام می پاشد، نظر فردی برای دوره سلاطین بوده است و دوره ای که قانون اساسی حاکم است و ما قانون مدار هستیم، در این دوره نباید نظر فردی ملاک باشد.

مارک دوبوئیتز مدیر اجرائی این بنیاد که به شدت ضدایرانی است ارتباطات گستردهای دارد و مقالات اعضا و گزارشهای این اندیشکده در مجلات و روزنامههای مختلفی مانند آتلانتیک، وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز و واشنگتن پست منتشر میشود. هرچند کاخ سفید هنوز همه گزارشهای افشای مالی افراد درخواست شده از سوی ABC News را منتشر نکرده است.

اتفاقی که در سال 91 در دوره آقای بهمنی افتاد و توانست کمی از التهاب را کم کند. این عبارات کم استفاده شده است، می گویند طرف ماشینش را فروخته و در بورس سهم خریده یا ارز خریده است پس این پول نبوده بلکه آن را تبدیل به پول کرده است و دلیل اینکه اینکار را کرده بخاطر انتظارات است یعنی او فکر می کرد ابرتورم شکل می گیرد.

شما استاد هستید ولی بخشی از نهادهای مالی بورس با مذاکره و هماهنگی قبلی بود و بانک ها مشارکت کمی داشتند. خیر ولی نکته آن همین است، شما تا یک مقطعی که از خرداد شروع کردید در نرخ سود انعطاف نشان نمی دادید ولی از یک جایی که انعطاف نشان دادید فروش اوراق بیشتر شد. خیر. اتفاقا بالاترین مقدار فروش اوراق را ما در تیر ماه داشتیم، تیر ماهی که به قول شما انعطاف نشان نمی دادم.

بانکی که اوراق از دولت می خرد free risk است، نه مالیات می دهد و نه ریسک دارد. آن زمانی که من می گویم اصلا با بورس مذاکره نداشتیم. یک دوره ای سهم بورس خیلی بالاتر بود ولی سهم بانک ها به مرور با انعطاف شما بالا آمد. قطعا نمی دهند ولی سپرده گذار را دارند جریمه می کنند.

آیا کشوری که 40 درصد تورم دارد بانک ها برای سپرده شان بالای 40 درصد سود پرداخت می کنند؟ ما بخشی از این سنت هستیم و میتوانیم در عین حال به نیاکانمان در سرزمینهای دور و کشوری که همه آن را خانه خود میدانیم، احترام بگذاریم. وبگاه انگلیسی «جو» گزارش کرد که جانسون تصریح کرد در صورتیکه روسیه تصمیم به حمله به اوکراین بگیرد، لندن نظامیان خود را برای محافظت از اوکراین در این کشور مستقر خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یک عضو تیم تحقیقات درباره علت سقوط این هواپیما اعلام کرد که کارشناسان تقریبا 90 درصد به این نتیجه رسیدهاند که دلیل سقوط هواپیمای مسافربری روسیه انفجار یک بمب در داخل هواپیما بوده است.

در دوره ای که من وزیر اقتصاد بودم چنین فشاری اعمال نمی کردم ضمن اینکه از نظر کارشناسی قائل به این هستم که نرخ بهره نباید بالا رود. من در انتصابات شخصی خودم فردی عمل نمی کردم یعنی یک کمیته انتصابات داشتم که باید به من نظر می دادند.

نرخ بهره اگر افزایش پیدا می کرد باز هم ما شاهد دلار 30 هزار تومانی در پاییز بودیم؟ در این تماس که به ابتکار پوتین انجام شده بود، رئیسجمهوری روسیه از کمکهای اطلاعاتی آمریکا به روسیه برای جلوگیری از چند حمله تروریستی در سن پترزبورگ تشکر کرد. در سخنرانی که ترامپ بهدنبال انتشار این سند ۶۸ صفحهای ایراد کرد، با حمله به روسای جمهور پیشین آمریکا اعلام کرد که آنها به درستی از حقوق آمریکا دفاع نکرده و باعث تضعیف موقعیت آمریکا شدهاند.

آنها باید جواب دهند که آیا تحت فشار بودند؟ سفته بازی هم به تحریم برمی گردد یعنی وقتی شما نمی توانید ارز را حواله پذیر کنید بنابراین آنها می بینند عرضه ارز کم است، سفته بازی راه می اندازند. بعضی چیزهایی که ما می گوییم به نظر من داریم رد گم می کنیم.

ما مسئول هستیم و مسئولیت داریم. اخبار استانها – وحید جلالزاده در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به دیدار خود با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در آستانه سفر این مسئول به آذربایجانغربی، اظهار داشت: در این دیدار ضمن معرفی ظرفیت های عظیم استان و ارومیه در حوزههای کشاورزی، معادن و توسعه مرز، موارد مورد نیاز برای بررسی و سرمایهگذاری به مدیر عامل سازمان اعلام شد.وی افزود: حجم سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی و شستا در مقایسه با ظرفیتهای عظیم استان بسیار پایین است.

اگر مذاکرات وقتکشی طرف مقابل باشد و غربیهای بخواهند زیادهخواهی و مذاکرات را به ما تحمیل کنند تا به اهداف خود برسند، بدون شک جمهوری اسلامی ایران تن به خواستههای آنان نمیدهد. یکی از مشکلات کشور ما عدم احترام به قانون است؛ یعنی مجلس، دولت و حتی قوه قضائیه خود قانون شکنی میکنند. در تاریخ 32-1330 در زمان حاکم شدن دکتر مصدق ملی گرایی برجسته بود، در زمان پهلوی دوم لایه ایرانی و تجدد گرایی برجسته شد اما به معنی نادیده گرفتن اسلام در آن مقطع نبود بلکه از دیدگاه نخبگان حاکم عصر پهلوی برای پیشرفت کشور تکیه بر اصول دموکراسی و سکولاریته ضروری است.پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفتمان سنت گرای ایدئولوژیک بر گفتمان تجددگرایی تفوق پیدا کرد این گفتمان بوِیژه با کثرت گرایی، جامعه مدنی و نیز ناسیونالیسم ایرانی سر ستیز داشته است و در مقابل بر رهبری، انضباط اخلاقی،ارزشهای سنتی، نخبه گرایی سیاسی و کنترل فرهنگی تمرکز نمود.

لذا علیرغم تغییر در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ناشی از دگرگونی و تحولات جهانی و منطقهای، این دسته از عناصر و ویژگیهای ملی ایران، موجب تداوم و استمرار آن میگردند. در این راه به ویژه با وزارتخانههای همگروه، فراتر از منافع سازمانی و با هدف دستیابی به اهداف ملی همکاری مؤثر داشته باشم. او در ادامه سخنانش در اینباره میگوید که «وقتی با نگرانی جهانی درباره موضوعی مواجه میشویم که تهدید مستقیمی علیه آمریکا نیست و تا آستانه اقدام نظامی پیش رود، ما به تنهایی عمل نخواهیم کرد.

عمومی­ترین انتقاد از سوی هیلاری کلینتون در اواسط آوریل انجام شد؛ او خواهان یک فرآیند سیاسی که حقوق و خواسته های همه شهروندان بحرینی را دربرگیرد بود و ادعا کرد امنیت به تنهایی نمی­تواند همه چالش­هایی که دولت با آن مواجه است را حل کند.

پس از بازداشت شیخ نمر در منطقه القطیف تظاهرات برگزار شد و شرکت کنندگان در این تظاهرات خواستار آزادی وی شدند.وزارت امور خارجه ایران نیز نسبت به اعدام وی هشدار داده و خواستار آزادی اش شد به ویژه پس از آن که دادگاه عالی در عربستان حکم اعدام وی را تایید کرد.وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد که اعدام شیخ نمر برای عربستان«بهای سنگینی» در پی خواهد داشت.

وی میگوید که ارائه راهحل از سوی اصلاحطلبان باید منطقی، علمی و عملیاتی باشد یعنی به گونهای باشد که مردم باور کنند که این راهحلها وجود دارد. وی سال های بسیاری را در اسارتگاه اسرائیلی سپری کرده بود و در این سال های پررنج به بیماری های متعددی چون آسم، بیماری کبدی و فتق مبتلا شده بود.

به گزارش الف، ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی یکی از معدود ارتشهایی است که تلاش کرده تا راهی را برای جذب زنان باز کند؛ جایی که ۳۳ درصد از کل سربازان ارتش رژیم صهیونیستی را زنان تشکیل میدهند. همانطور که پیش از آن هم قفل خانه سینما در سال اول دولت باز شده بود.