آموزش کدنویسی اصولی HTML و CSS + پروژه محور

آینده پر از نوآوری است؛ جایی که انسان با کمک کدنویسی میتواند به راهحلهای زیادی دست پیدا کند. با توجه به هدفی که از طراحی سایت دارید میتوانید براساس مزایا و معایبی که هر دو روش دارند، انتخاب کنید که کدام یک میتواند برای شما سودمندتر باشد. یکی از مهمترین مسائلی که وب سایت ها باید با آن سازگار باشند، بهینه شدن برای موتورهای جستجو است. کنترل تمامی بخشهای وب سایت، به راحتی قابل انجام است. بهتر است بدانیم که در واقع کدنویسی برای کودکان،مجموعه ای از فرصت های قابل دسترس است که ذهن آنها را کاملا درگیر می سازد.

این روزها با توجه به پیشرفت فناوری، داشتن توانایی کدنویسی از اهمیت بسزایی برخوردار است.کدنویسی مزایای زیادی برای دانش آموزان دارد که بسیار فراتر از استفاده از کامپیوتر میباشد.درحالیکه بسیاری از مردم کدنویسی را یک مهارت فنی میدانند، اما در واقع کد نویسی نوع دیگری از زبان آموزی است. اما نمیتوانند یک موتور جدید برای خودرو بسازند. چون ساخت و طراحی موتور خودرو، کار مهندسان خودرو ساز است. در نتیجه، کاربران با منابع فنی و زمان محدود هنوز هم میتوانند یک وب سایت قدرتمند برای کسب و کار خود بسازند. از آنجایی که روزانه بیش از هزاران وب سایت در جهان طراحی میشود بدیهی است که برخی از آن ها رقیب شما محسوب شوند.

تا قبل از ورود سیستمهای مدیریت محتوا یا Content Management System به دنیای طراحی سایت، افراد زیادی تصور میکردند برای ساخت سایت باید کدنویسی بدانند و دانش فنی بالایی در در این زمینه داشته باشند. یعنی باید توسعهدهندگان، سازندگان محتوا، ویراستارها و افراد دیگری که قرار است به طور منظم و مداوم از سیستم مدیریت محتوای شما استفاده کنند را در نظر داشته باشید.

وردپرس یکی از روشهایی است که امروزه برای طراحی و پیادهسازی سایت بسیار از آن استفاده میکنند. در هر دو حالت مهمترین مسئله برای شما، قطعا هزینه و زمان خواهد بود، چرا که زمان یادگیری و پیادهسازی سایت برای هر دو روش، متفاوت است و علاوه بر زمان، مولفههای دیگری وجود دارند که روی میزان هزینهی پیادهسازی سایت و طراحی آن تاثیر میگذارند. ببینید، زمانی که شما سیستم مدیریت محتوایی مثل وردپرس را روی هاست نصب میکنید، یک سایت خام دارید. چالشی که این گونه افراد و اکثر کسب و کارها با آن روبرو هستند این است که اکثر آنها تخصصی در زمینه طراحی سایت ندارند.

درواقع هر ایده ای می تواند آغازی برای طراحی یک سایت تخصصی باشد. طراحی سایت با وردپرس این مزیت را دارد که شما در مدیریت محتواها به هیچ مشکلی برنمیخورید و میتوانید بهراحتی محتواها را مدیریت و ویرایش کنید. در طراحی سایت یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که سایت طراحی شده، از لحاظ ساختار سئویی سایت برای موتورهای جستجو گوگل بهینه باشد، که خوشبختانه وردپرس سازگاری خوبی با این موضوع دارد.

این سیستم منبع باز است و شما میتوانید بهراحتی سایت خود را با کمک آن توسعه دهید و یا در صورت دلخواه از یک فرد متخصص برای توسعه سایت خود کمک بگیرید. فقط به این نکته توجه کنید که تیمی مجرب و متخصص را برای طراحی سایت انتخاب کنید، چرا که اگر تیم برنامه نویس به خوبی به کار خود مسلط نباشند، میتوانند برخلاف انتظاراتی که دارید، وب سایتی برای شما آماده کنند که عملکرد بسیار ضعیفتری نسبت به وبسایت های آماده داشته باشد.

اگر مهارتهای کدنویسی را به عنوان یک طراح وب یاد بگیرید، میتوانید حقوق بیشتری داشته باشید. در اولین مرحله کدنویسی، دانش آموزان با کامپیوتر آشنا میشوند و یاد میگیرند تا بتوانند با قسمت های مختلف کامپیوتر ارتباط برقرار کنند و همچنین آنها نحوه ی استفاده و اجرای وب سایتهای مختلف، اپلیکیشن و بازیهای ویدیویی را خواهند آموخت. علاوه بر این شما یاد میگیرد با کمک بوتاسترپ سایت خود را ریسپانسیو کنید تا بهترین نمایش را در مویایل و تبلت داشته باشد.این تمام ماجرا نیست. در دوره های آموزش کدنویسی HTML و CSS در رشدانا شما کاملا با این زبان ها آشنا می شوید.

ما با افتخار در مدرسه ی تمام هوشمند پیشرو سیستمی را برای آموزش صحیح کدنویسی برنامه ریزی کرده ایم و در اینجا اطلاعاتی را دراین زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد. دانشآموزان با یادگیری نحوه ساخت وبسایتها و برنامههای ساده آموزش خود را شروع میکنند، اما بهسرعت میتوانند برنامههای پیچیده و کاملی را بسازند که به خانواده، دوستان و حتی کارفرمایان خود نشان دهید.

ما قبلاً به برخی از مزایای استفاده از CMS اشاره کرده ایم ، اما بیایید چند روش خاص را بررسی کنیم که می تواند بر روند راه اندازی ، بهره وری تیم و افزایش کاربران آنلاین شما تأثیر بگذارد. در حال حاضر سایتهای فریلنسری بسیار زیادی وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید و اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی را دارید میتوانید در سایتهای فریلنسری خارجی نیز شروع بهکار کنید و درآمد دلاری داشته باشید. وقتی کدنویسی را بلد باشید، میتوانید در آینده وارد مشاغل زیادی شوید. دیگر دوران اعتماد به توسعه دهندگان و طراحان وب برای ایجاد حضور آنلاین برای مشاغل شما گذشته است.

همچنین سیسستم های مدیریت محتوا امکان ورود اطلاعات و بروز رسانی مطالب توسط کاربران متعدد را فراهم آورده و تعامل دو طرفه بازدید کنندگان وب سایت جهت اظهار نظر، ارائه اطلاعات از طریق فرم، بحث و گفتگو، ثبت سفارش و خرید از سایت و ارتباط با مدیران وب سایت را میسر ساختند. نکته مهم درانتخاب جهت درست اینست که باید راهی را پیدا کنیم که با هر حرکت، حتی بسیارکوچک، پیشرفت فرزند خود را مشاهده کنیم. بسیاری از افرادی که میخواهند کسب و کاری آنلاین داشته باشند، وردپرس را برای طراحی سایت انتخاب میکنند و به دلیل مزایای ارزشمندی که دارد، از معایب آن چشم پوشی میکنند و داشتن یک سایت وردپرسی را به سایتهای اختصاصی که پیچیدگی بسیاری دارند و مدیریت آنها با حساسیت بیشتری همراه است ترجیح میدهند.

سرعت در وب سایت های اختصاصی بسیار بالا است، چرا که اختصاصی ساخته شده است و فقط برای یک نفر است. طراحی سایت با کدنویسی نیز مانند طراحی با وردپرس دارای یک سری مزایا و یک سری معایب است، که باز هم انتخاب با شماست که پس از آشنایی کامل با این دو روش تصمیم بگیرید که کدام روش را برای داشتن یک وب سایت کارآمد انتخاب کنید. در صورتی که نیاز داشته باشید بخشی از وب سایت را سفارشی سازی کنید میتوانید با صرف هزینه ای بیشتر از یک برنامه نویس کمک بگیرید. امکان هک شدن وب سایت های اختصاصی به خاطر امنیت بالایی که دارند، بسیار پایین است.

به دلیل اینکه طراحی سایت اختصاصی باید به کمک یک تیم متخصص و مجرب انجام شود، هزینههای زیادی را نیز باید صرف کنید. با این وجود شما باید هزینه و زمان زیادی را صرف کنید تا یک تیم متخصص در حوزه طراحی سایت، بتوانند سایت مورد نظر شما را طراحی کنند. وقتی همه ما سطح کار خود را بسنجیم و اگر کدنویس هستیم، سعی کنیم در کدنویسی حوزه کاری خود به فردی مسلطتر تبدیل شویم. این سیستم ها مثل یک پروژه باز در دسترس همه توسعهدهندگان دنیا قرار داشته و در نتیجه هر روز تغییرات جدید و مثبتی در آن ها اعمال می شود.