آموزش دیجیتال مارکتینگ را از کجا شروع کنیم؟

بازاریابی با پیامرسانها: استفاده از اپهای پیامرسان مانند واتساپ، تلگرام و حتی قسمت چت خصوصی شبکههای اجتماعی روشی مناسب برای انجام تبلیغات، بازاریابی و ارتباط با مشتریان محسوب میشود. اطلاعاتی مانند : نام، نام خانوادگی، ایمیل، شماره همراه، آدرس، نام شرکت، سمت شغلی و شماره تماس شرکت می تواند برای این بخش کفایت کند. تولید محتوای متنی، صوتی و تصویری منظم مانند پست ها و تبلیغات در شبکه های اجتماعی، از جمله وظایف یک بازاریاب دیجیتال در این حوزه است.

62 درصد از شرکت هایی که حداقل 5000 کارمند دارند روزانه تولید محتوا می کنند. او توضیح داد که بهلطف شبکه بیکن چین، هاردفورک لندن و حتی ظهور NFTها، اتریوم توانسته است ۵۰ درصد از مسیر پیشرفت خود را در ۶ سال گذشته طی کند. هنگامی که در دیجیتال مارکتینگ از گیمیفیکیشن صحبت میکنیم، به مفهوم بکاربردن روش های بازی سازی در فضای وب و به منظور تحقق اهداف دیجیتال مارکتینگ است. امتیاز دهی در باشگاه مشتریان و ترکیب آن با بازی سازی (گیمیفیکیشن) می تواند نقش مهمی در افزایش فروش از طریق ایجاد وفاداری در باشگاه مشتریان کسب و کارها داشته باشد.

گیمیفیکیشن یا بازی سازی به معنی آن است که با کمک بازی و روش هایی که برای افراد جذابیت ذهنی ایجاد می کند تلاش کنیم در آنها برای رفتار بر طبق میل خودمان انگیزه ایجاد کنیم. این شیوه برای ایجاد انگیزه و همراه سازی مشتری در سراسر جهان و کسب و کارهای مختلف بکار میرود. برای بسیاری از ما سرگرم کننده خواهد بود که بستنی دلخواهمان را بسازیم و آنطور که میپسندیم تزئین کنیم این بازی سازی ساده به جذب مشتری و وفادار سازی مشتری این برند کمک بسیاری کرده است.

در نهایت اعتماد متقابل اینفلوئنسر و مخاطب به پذیرش بهتر و سریعتر محصولات و خدمات شما کمک شایانی میکند. با کمک این افراد می توان از سد بدبینی های مردم نسبت به تبلیغات سنتی گذشت و به راحتی در بین عموم مشتریان نفوذ کرد. به این ترتیب سایر برند ها به راحتی نمی توانند مشتریان شما را جذب کرده و به مصرف کالاهای خودشان تشویق کنند. در مقابل با به کار گیری دیجیتال مارکتینگ می توانید نرخ بازگشت سرمایه خود را و هر جنبه دیگر از فعالیت های بازاریابی خود را به راحتی ارزیابی نمایید.

واژه خبر در لغت به معنای آگاهی و مطلع شدن است و در صنعت چاپ نیز به معنای مطلبی است که برای حروفچینی فرستاده میشود و در برخی از منابع نیز به معنای اتفاق و حادثه است، لیل اسپنسر مولف کتاب خبرنویسی، خبر را شامل هر عمل و اندیشه واقعی که برای عده کثیری از خوانندگان جالب توجه باشد معرفی میکند و میتوان مترادف فارسی واژه News را رویداد دانست و خبر اطلاعاتی درباره وقایع رخ داده است که از طریق رسانه های مختلف همچون چاپ خبر، پخش زنده، ارتباطات الکترونیکی و یا از طریق شهادت ناظران و شاهدان رویدادها منتقل میشود و البته در حوزه ارز های دیجیتال که موارد زیادی بصورت فیزیکی در این بازار فعال نیستند، اخبار و رویداد های آن هم بصورت دیجیتالی و از طریق ارتباطات الکترونیکی بوده و روزنامه ای در این خصوص نداریم و خبر از موضوعات مختلفی برخوردار است که ما در حوزه ارز های دیجیتال با اخبار به روزرسانی شبکه ها، به روزرسانی رمز ارزها، استفاده از بلاکچین در صنعت گیمینگ، آموزش، اداره کشور و …

هزینه های جذب یک مشتری جدید 6 برابر حفظ مشتریان کنونی است، بنابراین قابل درک است با ایجاد یک باشگاه مشتریان هدفمند می توانید مشتریان خود را حفظ کنید و به این ترتیب از هزینه های هنگفت احتمالی برای جذب مشتریان جدید پیشگیری کنید. البته هر کدام از این ابزارها میتوانند به تنهایی یک دوره یا دستکم یک مینی دوره را به خودشان اختصاص دهند که در آینده همین کار را هم خواهیم کرد.

از زمان روی کار آمدن اینترنت و فضای مجازی، دنیا دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است و تقریبا هیچ حوزهای را نمیتوانیم پیدا کنیم که تحت تاثیر اینترنت قرار نگرفته باشد. لینک مقالات و محتوای خوبی را که مرتبط با موضوع کاری شما است را در صفحات خودتان قرار دهید این کار ارزش و اعتماد به شما را بالا میبرد و حتی ممکن است باعث شود دیگران هم به شما لینک دهند . ویژگی انقلابی ارزهای دیجیتال این است که به فرد در مدیریت داراییاش استقلال میدهد. همچنین شخص معرفی کننده، بعد از ثبت سفارش فرد “معرفی شده”، می تواند در سفارش های بعدی خود از تخفیف مناسبی استفاده کند.

دراین نوشتار به معرفی کامل Influencer Marketing و کارکرد های آن میپردازیم. اگر می­ خواهید شناخت بهتری نسبت به عکس یا فیلم بارگذاری شده به مخاطب دست پیدا کند؛ می­ توانید از ابزار تگ لوکیشین استفاده کنید؛ بدین ترتیب عکس­ها و ویدیوهایی که محصولات مربوط با موقعیت جغرافیایی خاص را تبلیغ می­ کنند، می ­شود با مشخص کردن مکان آن در قسمت لوکیشن، برای مخاطبان معرفی کرد. بازاریابی محصولات و خدمات از طریق اشخاصی که بر تصمیم گیری مردم بیشترین تاثیر را دارند اینفلوئنسر مارکتینگ نامیده میشود. چطور اینفلوئنسر مناسب کسب و کار خودم را پیدا کنم؟

در وارد کردن آدرس کیف پول خود دقت لازم را داشته باشید و چند بار آن را چک کنید. توجه داشته باشید حسن شهرت برای این افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و صرف فالوئرهای بالا به مفهوم اثرگذاری این افراد نبوده و باید دقت کنید مورد اعتماد، احترام و علاقه مخاطبانشان باشند در غیراین صورت نمی توانیم انتظار داشته باشیم تبلیغات آن ها اثربخش باشد و بعضا با ضد تبلیغ روبرو خواهیم شد. اگرچه افراد مشهور ضریب نفوذ بالایی در بین مردم دارند، اما نویسندگان مطرح فضای مجازی را هم می توان در دسته افراد تاثیر گذار ارزیابی کرد.

حتما لازم نیست به سراغ افراد خیلی مشهور و یا افرادیکه دنبال کنندگان بسیار زیادی دارند بروید بلکه گاهی انتخاب متخصصانی که فالوئرهای محدودی دارند می تواند در کسب و کارشما تاثیر بالایی داشته باشد. امروز پیام رسان های موبایلی، اپلیکیشن های موبایل، بازی های موبایل و دیگر ابزارهای که در گوشی های هوشمند عرضه میشوند نیز نقش بسیار مهمی در دیجیتال مارکتینگ دارند. دیجیتال به زبان فارسی به معنای عددی می باشد که اشاره به مدارهای منطقی و الکترونیکی دارد و در اینجا نیز به معنای بسترهای دیجیتال می باشد.