آخرین اخبار «توئیت ایلان ماسک

اگر وارن بافت که اعتقادی به ارزهای دیجیتال ندارد با سالها فعالیت در زمینه سرمایهگذاری در ۶۰ سالگی به یک میلیاردر تبدیل شد، اکنون بازار نوپای ارزهای دیجیتال فرصتهایی را در اختیار افراد قرار میدهد تا در آغاز جوانی به این درجه از موفقیت برسند. در همین حال بنکمن فراید ۹۰۰ میلیون دلار پول نقد صرافی خود را به کار گرفته تا پایگاه کاربرانش را گسترش دهد و بتواند مجوز فعالیت در حوزههای حساس قضایی را به دست آورد. مجله ی مشهور فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردهای سراسر جهان که شمار آن ها به بیش از دو هزار نفر می رسد، لیست 10 نفر از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را اعلام کرده است. طبق گزارشی که مجله ی فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردرهای 72 کشور جهان منتشر کرده است؛ مجموع ثروت میلیاردرهای جهان به مبلغی حدود 1/9 تریلیون دلار می رسد که این مبلغ نسبت به پارسال حدود 18 درصد رشد پیدا کرده است.

پدر برنار آرنو ثروت کمی در ساختوساز به دست آورد و آرنو سال 1985 حدود 15 میلیون دلار از آن را برای خرید شرکت کریستین دیور صرف کرد. او سال گذشته FTX را بهسمت بازارهای پیشبینی هدایت کرد که به معاملهگران اجازه میدهد روی مسابقات در دنیای واقعی مانند فینال فوتبال آمریکایی یا Super Bowl یا انتخابات ریاست جمهوری شرطبندی کنند. در نهایت کامپک (Compaq) در سال ۱۹۹۹ شرکت Zip۲ را به مبلغ ۳۴۱ میلیون دلار خریداری کرد. به تازگی یکی از شرکتت های سرمایه گذاری بیت کوین فاش کرد که به ایلان ماسک پیشنهاد داده است تا برای برای تسلا مقداری بیت کوین خریداری کند و او نیز این پیشنهاد را پذیرفته است! در جریان شیوع ویروس کرونا در جهان، سهام شرکت تسلا نیز مانند بسیاری از کمپانیهای بزرگ دنیا افت کرد.

اما چند روز بعد او دوباره اعلام کرد که سهامداران تسلا از بزرگ و کوچک، خواهان باقی ماندن این شرکت به صورت سهامیعام هستند و خصوصی سازی شرکت سختتر از آن چیزی است که ابتدا فکر میکرد. در حال حاضر فقط امکان خرید این لوازم با پرداخت دوج کوین فراهم است و مشخص نیست آیا تسلا میخواهد بعدا امکان خرید لوازم با پرداخت رمزارز دیگر را هم فراهم کند یا خیر.

از آنجا که استخراج ارزهای دیجیتال مصرف انرژی زیادی را طلب میکند و بهتبع آن به محیط زیست آسیب میرسد؛ آیا کسب درآمد از ارزهای دیجیتال با رسالت بنکمن فراید برای انجام کارهای خیرخواهانه در تضاد نیست؟ سبکوسنگینکردن میان کسب درآمد بیشتر یا بخشیدن آن، موضوعی است که برای قرنها میلیاردرها را عذاب داده است. گفتنی است که این پول به ایلان این اجازه و قدرت را میداد که کسب و کار بعدی خودش را راه اندازی کند و به درآمد بیشتر برسد و علایق خودش را هم دنبال کند. اما شاید بزرگترین چالش او این باشد که برنامه و مسیر بعدی چیست، چه راهی باید پیدا کند تا رشد عظیم FTX را بدون درگیری با نهادهای قانونگذار حفظ کند. ماسک یکبار در پاسخ به این سوال که چرا اینقدر دوج کوین را دوست دارد گفت “دوج هم سگ دارد هم میم، اما دیگران این چیزها را ندارند” و چه چیزی قابل میم شدن و با نمکتر از یک توله سگ؟

  • منبع درآمد: مایکروسافت
  • ثروت: ۶۵ میلیارد دلار
  • ۱۰ جولای ۱۹۵۳ (۶۵ سال)
  • سن: 47 سال
  • مراقبت های بهداشتی

نه، چیزی که در چند روز گذشته خون من را به جوش آورده است این است که ماسک، یک مرد بالغ، در پاسخ به این یادآوری چگونه مانند یک نوزاد عمل کرده است. سرمایه ی او با وجود کاهش ارزش سهام فیس بوک در چند مدت اخیر، به 71 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است ولی او همچنان پنجمین مرد ثروتمند جهان است. در نوامبر ۲۰۲۰ والمارت بیش از ۷۰ میلیارد دلار ارزش داشت که باعث شد آلیس به ثروتمندترین زن جهان تبدیل شود.

او نخستین کسی است که توانسته در لیست فوربز با ثروت بیش از 100 میلیارد دلار در جایگاه نخست ثروتمندترین افراد جهان قرار بگیرد. در ماجرای وارن بافت و همسرش سوزان، این سوزان بود که پیروز میدان شد و وارن بافت در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد که قصد دارد تقریباً تمام ثروت خود را ببخشد. جف بزوس واشنگتن پست را نیز در سال 2013 به ارزش 250 میلیون دلار خریداری کرد. ارزش داجکوین، که یکی از ارزهای دیجیتال است که نماد آن تصویر یک سگ نژاد شیبا میباشد، به دنبال توییت ایلان ماسک در یک روز بیش از ۲ برابر شد و رشد خود در ۷ روز گذشته را به رقم خیرهکننده ۴۰۰ درصد رساند.